HAYALDİ, KÂBUS OLDU

HAYALDİ, KÂBUS OLDU
19 Haziran 2020

Zamanında Alaaddin Yılmaz eleştirilirdi aynı konularda.

En fazla da o eleştirirdi. Bolu’nun şantiye alanına döndürüldüğü, yollarında yürünemez hale gelindiği, yağan yağmurlarda sel ve su taşkınları olduğu ve vatandaşların ev ve iş yerlerini su bastığı, alt yapının kötü olduğunu söyler, Meclis kürsüsünden dahi sıkça dile getirirdi.

Oysa şimdi aynı eleştirilere kendisi maruz kalıyor…

Alaaddin Yılmaz’ın yapılan olumsuz eleştiriler sonrası bir de üç dönem kuralına takılmasıyla aday gösterilmemesinden faydalanarak Bolu’da iktidar partisinden dahi aldığı emanet oylarla hayalini gerçekleştiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye başkanı olarak beklentilere hala cevap veremiyor.

Bir yılı aşkın süredir görevde olmasına rağmen hala hizmet makamını harekete geçiremeyen Özcan adeta top çeviriyor.

Devreleri olan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’la kıyaslandığında İmamoğlu’nu kendisine örnek aldığı ve yolundan gittiği konuşulan Özcan’ın ‘Hayalim’ dediği belediye başkanlığının süresi de ilerlemeye devam ediyor.

Kamuoyunda eleştiri dozunun gittikçe artması üzerine kendi partililerinden de uyarı alan Özcan’ın başkanlık döneminin en fazla muhalefet sürecini geçirmekte olan iktidar partisine yaradığı konuşuluyor. Özcan’ın boşa geçirdiği her dakika ve kendi hayalini gerçekleştirirken hayal kırıklığına uğrattığı Boluluların büyük kısmı ise Özcan’ın Yılmaz’ı arattığını düşünüyor.

Durum böyle olunca…

Özcan, milletvekilliği ile belediye başkanlığının aynı şey olmadığını göstermiş oluyor. Mesleğinin de büyük katkısıyla oldukça başarılı olduğu vekillik sürecinde gösterdiği performansı, belediye başkanlığında gösteremediği konuşulan Özcan, henüz vakit varken uyarıları dikkate almalı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu geçtiğimiz haftalarda il başkanlarına gönderdiği bildiride belediye başkanlarının kontrol edilmesi ve uyarılmasını istemişti. Vatandaşın, Belediye Başkanı olduktan sonra özgüveni ile yakın çevresinin etkisi altında kalarak hareket ettiğini söylediği Özcan’ın partisinin ileri gelenlerinin sözlerini de dikkate alması gerekiyor.

Uzun yıllar sonra büyük bir özlemle Özcan’ı iktidara getiren Bolulular hayal kırıklığı yaşamaya devam ederse Özcan’ın hayali kısa süreceğe benziyor…

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR