BOLU’DA CİDDİ VAKA ARTIŞI

Koronavirüsle mücadele konusunda başa dönülmemesi için kurallara tam anlamıyla uyulması gerektiğini söyleyen Bolu Valisi Ahmet Ümit, Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile Bolu'da şimdiki kadar pozitif vaka olmadığını söyledi. Vali Ümit, pozitif vaka sayılarında ciddi artış olduğunu kaydetti.

BOLU’DA CİDDİ VAKA ARTIŞI
24 Haziran 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Pazartesi günü itibarıyla maske konusunda denetimleri yoğunlaştırdıklarını ve maske takmayan 86 kişiye para cezası uyguladıklarını belirtti.

Vali Ümit, koronavirüsle mücadele konusunda başa dönülmemesi için kurallara tam anlamıyla uyulması gerektiğini belirterek, "Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile şimdiki kadar bizde pozitif vaka yoktu. Ciddi olarak pozitif vakalarda artış var. Üç misli bir artış var. Her geçen gün virüs kendisini biraz daha hissettiriyor. Bunu özellikle vurgulamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Vali Ümit, dünya genelini hızla saran ve ülkede de etkili olan, Bolu'da ise mart ayından itibaren kendini hissettiren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin çalışmaların devam ettiğini hatırlattı.

"Bolulu vatandaşlarımız maske ve sosyal mesafe konusunda fevkalede duyarlı hale geldi" diyen Ümit, "Maske konusunu halen ihmal edenler var. Pazartesi günü itibarıyla maske konusunda denetimleri yoğunlaştırdık. Pazartesi 31 vatandaşımız, Salı günü de 55 vatandaşımıza ceza yazıldı. Pazartesi günü 28 bin liranın üzerinde, Salı günü yaklaşık 50 bin liranın üzerinde ceza yazıldı" şeklinde konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR