YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ UYARI!

ÖSYM Bolu İl Sınav Koordinasyon Kurulu Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilere önemli uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada sınav saatinden bir – bir buçuk saat önce adayların sınav binalarında hazır bulunmaları istendi.

YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ UYARI!
25 Haziran 2020

Yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmek için birçok öğrenci haftasonu zorlu bir sınava girecek. 27-28 Haziran Cumartesi-Pazar  günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Bolu’da BAİBÜ Gölköy Kampüsü’nde ve Bolu Merkez’deki eğitim kurumlarında  gerçekleştirilecek.

Zorlu sınav öncesi ÖSYM Bolu İl Sınav Koordinasyon Kurulu sınav öncesi yapılması gerekenler ve alınan önlemler hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Pandemi önlemleri kapsamında maske dağıtımı ve dezenfektan uygulaması yapılması, adayların binalara girişlerinde üst araması ve kimlik kontrolleri ve esnasında oluşabilecek gecikmelerden dolayı, adayların sınav başlama saatinden en az bir - bir buçuk saat önce sınav merkezleri önünde hazır bulunmaları gerekiyor. 

Sınava girecek öğrenciler yanlarında Sınav Giriş Belgeleri ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını mutlaka bulundurmaları gerekiyor.

Adayların yanlarında getirdikleri çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük, bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla, her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla, banka/kredi kartı vb. kartlar, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizat, kalem, silgi, kalemtıraş, her türlü müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar, şeffaf pet şişe içerisinde bandajı çıkarılmış su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleri, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri sınav salonlarına alınmayacak.

ADAYLARA MASKE VE DEZENFEKTAN MENDİL VERİLECEK

Pandemi önlemleri kapsamında adaylara maske ve dezenfektan mendil dağıtılacak.

SOSYAL, FİZİKSEL MESAFEYE DİKKAT

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yığılmayı önlemek ve adayların, görevlilerin binaya alınmasında sosyal - fiziksel mesafeyi korumak için şerit ile ayrılmış ayrı bir alan oluşturulacak, bu alana adaylar ve görevliler dışında hiç kimseyi alınmayacak. Bahçesi bulunan sınav binalarına görevli ve adaylardan başka kimse alınmayacak.

Bu nedenle, sınavlara girecek adayların ailelerinin sınav bahçesi ve bina alanlarında bulunmalarına müsaade edilmeyecek.

İL NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK BULUNDURULACAK

Nüfus Cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınamadığından İl/İlçe Nüfus Müdürlüğünün sınav günleri açık bulundurulacak.

YKS için 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutularak, sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara sadece “Geçici Kimlik Belgesi” verilmesi İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR