BAİBÜ’DEN YEREL VE ULUSAL TARIMSAL GELİŞMEYE KATKI

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ve Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında, tarım ürünlerinde kalite ve verimin artırılması ve bilimsel çalışmaların birlikte yürütülmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

BAİBÜ’DEN YEREL VE ULUSAL TARIMSAL GELİŞMEYE KATKI
25 Haziran 2020

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında 15 Ocak 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında yürütülecek çalışmanın protokolü, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mustafa Arslan tarafından imzalandı.

Bolu AİBÜ Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesi’nde çalışmaları devam eden fındıkta kalite ve verimin artırılması amacıyla çok ağaçlı ocak sistemi yerine tek gövdeli ağaç uygulaması, kültür fındığı çeşitleri ve hibrit tohum vb. pek çok araştırma, Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek. Bu kapsamda, ortak projeler hazırlanacak, laboratuvar ve arazi çalışmaları birlikte yürütülecek. Yayın çalışmaları yapılarak, proje sonuçları bilim dünyasına kazandırılacak.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR