BOLU’DA KAÇ KİŞİ YKS’YE GİRECEK?

Tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da yarın gençler üniversiteye girebilmek için YKS’de ter dökecek. Bolu’da Yükseköğretim Kurumu sınavına 8 bin 905 kişi girecek.

BOLU’DA KAÇ KİŞİ YKS’YE GİRECEK?
26 Haziran 2020

Her yıl liselerden mezun olan gençler başta olmak üzere çok sayıda kişi üniversite sınavlarına giriyor. Bu yıl da Yükseköğretim Kurumu sınavı korona gölgesinde alınan tedbirler kapsamında yapılacak.

Bu yıl 27-28 Haziran günlerinde yapılacak olan üniversite sınavına Bolu’da 37 sınav merkezinde 8 bin 905 kişi girecek. Sabah saat 09.30’da başlayacak olan sınav 3 oturum halinde yapılacak. Her türlü güvenlik tedbirinin alındığı sınavda koronaya yönelik de bir dizi sağlık önlemi alındı.

Alınan korona önlemleri kapsamında 27 Haziran Cumartesi günü 09.30 ile 15.00 saatleri arasında, 28 Haziran Pazar günü ise 09.30 ile 18.30 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. YKS’ye girecek adayların sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak. Sınava girecek adaylar ve yakınları ile sınav görevlilerinin gibi şehir içi toplu ulaşımlarında herhangi bir aksama olmaması için belediyelerce gerekli tedbirler alınacak ve ihtiyaca göre sefer sayıları artırılacak. Şehirlerarası toplu ulaşım araçlarından biletleme yapmış olanlar sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

Ayrıca daha önce illere gönderilen genelgeye ek olarak gönderilen yazı ile YKS’nin yapılacağı okulların/ sınav merkezlerinin etrafındaki kırtasiyeler ile çalışanları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR