BAİBÜ’YE TURUNCU VE MAVİ BAYRAK

2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri töreninde Bolu AİBÜ, iki ödüle layık görülerek mavi ve turuncu bayrak aldı.

BAİBÜ’YE TURUNCU VE MAVİ BAYRAK
27 Haziran 2020

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), YÖK tarafından bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen “2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri” töreninde,  Engelsiz Üniversite Bayrakları kategorisinde ‘Mekânda Erişilebilirlik’ ve ‘Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik’ ödüllerine layık görülerek Turuncu ve Mavi Bayrak aldı.

Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’ne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, en çok ödül alan üniversitelerin rektörleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ile üniversitelerin engelli öğrenci birim sorumluları katıldı.

YÖK tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen 2020 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’ne, üniversitelerden rekor sayıda başvuru yapıldı. Geçen yıl 80 üniversiteden farklı kategorilerde 668 başvuru yapılırken, bu yıl 116 üniversiteden 841 başvuru gerçekleştirildi.

“Engelsiz Erişim” ve “Engelsiz Eğitim” temalarıyla düzenlenen ödül töreninde yükseköğretim kurumlarına, “Mekânda Erişilebilirlik”, “Eğitimde Erişilebilirlik” ve “Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik” kategorilerinde “Engelsiz Üniversite Bayrakları” ile farklı engelli gruplarına erişilebilir kılan üniversitelerin ilgili programlarına “Engelsiz Program Nişanı” verildi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü, Mekânda Erişilebilirlik kategorisinde Turuncu Bayrak, Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik kategorisinde Mavi Bayrak almaya değer bulundu. 431 başvurunun yapıldığı ilk kategoride, 41 üniversiteye 118 Turuncu Bayrak verildi. 141 başvurunun yapıldığı ikinci kategoride ise, 12 üniversiteye 17 Mavi Bayrak verildi.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR