BAŞKAN ÖZCAN, “ATIMIZI BİZE GERİ VERİN”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan uzun süredir yapılması beklenen Köroğlu Park’ın sembolik heykelinin Bakanlık’tan kendilerine verilmesini istedi. “Sizin burayı yapacağınız yok” diye Özcan, Köroğlu Heykeli’nin ve bulunduğu yapının çürümekte olduğunu belirterek “Atımızı bari bize verin, biz onu Terminalin oraya koyalım” diye konuştu.

29 Haziran 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Eski Başkan Yılmaz zamanında Köroğlu Park’a konan Köroğlu Heykelini Bakanlıktan istedi.

Heykelin ve binanın çürümekte olduğunu söyleyen Özcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Köroğlu Parkı’nın Bolu Belediyesi’ne tahsisi konusunda defalarca yazı yazdıklarını belirtti. Özcan, “31 Mart seçimlerinden 3 gün önce TOKİ buranın belediye tarafından Millet Bahçesi olarak yapılmasını istemişti. Tahsisi bizde olmadığı için buraya bir çivi dahi çakamıyoruz. Burası sarhoşların mekanı haline geldi. Camlar, kapılar kırılıyor. İçerisinden malzemeler çalınıyor. Burası bu şekilde bir kış daha geçirirse ciddi anlamda zarar görecek. Bakanlığa bu alanın Bolu Belediyesi’ne tahsisi konusunda yazı yazdık. Bize vermiyorlarsa da söz verdikleri gibi Millet Bahçesi yapılması konusunda hızlıca adım atmaları gerektiğini söyledik. Burayı bize vermediler, kendileri de herhangi bir çivi de çakmadılar” dedi.

HOROZ ŞEKERİ Mİ, KELEBEK Mİ?”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na seslenen Tanju Özcan, “Teklifimizi tekrar ediyoruz. Burayı bize verin ve bu alanı güzelleştirelim. Eğer vermeyecekseniz de Bolu halkının cebinden çıkan 12 milyonla yapılan bu alanın parasını bize iade edin. Eğer hiçbirini yapmayacaksanız üçüncü bir teklifimiz daha var. Burada at çürüyor, heykel çürüyor, bina çürüyor. Bari atı bize geri verin biz uygun bir yerde bunu değerlendirelim. En azından Bolu’nun simgesi gelen geçen tarafından görülsün. Burayı yoldan görenler ‘Horoz şekeri mi?, Kelebek mi?’ diyor, soru soruyor. İnsanların bizimle dalga geçmesi zoruma gidiyor. Atımızı bize geri verin. Bu at Bolu’nun atıdır. Biz bu atı terminalin olduğu yerdeki bir alanda yaklaşık 10-15 metrelik bir yükseklikte sergileyeceğiz” diye konuştu.   

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR