ÖRNEKBAŞ, “SANKİ HER ŞEYİN MİLADI 2002”

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Örnekbaş yaptığı açıklamada ülke yönetiminin 18 yıldır talan düzenine çevrildiğini söyledi. İktidarı hedef alan Örnekbaş, her şeyin miladının 2002 yılı olarak gösterilmeye çalışıldığını belirterek “Sanki Cumhuriyet 2002’de kuruldu” dedi.

ÖRNEKBAŞ, “SANKİ HER ŞEYİN MİLADI 2002”
2 Temmuz 2020

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, iktidarı sert dille eleştirdi. İktidarın her şeyin miladını yönetime gelindiği 2002 gibi göstermeye çalıştığını belirten Örnekbaş, ülke yönetiminin 18 yıldır talan düzenine çevrildiğini  söyledi.

Örnekbaş, “Bu gün gösterdiğimiz çaba Türkiye’nin yarınını kurtarma çabasıdır. Çok talihsiz bir dönemden geçiyoruz. 18 yıldır talan düzenine çevirdikleri ülke yönetiminde, mevcut iktidar, her şeyin miladını 2002 yılı olarak göstermeye çalışmaktadır.

SANKİ CUMHURİYET 2002 YILINDA KURULMUŞ

Sanki Kurtuluş mücadelesi 2002 yılında verilmiş gibi davranmaktadırlar. İktidara geldikleri günden bu yana yapabildikleri en iyi iş, ülke borcunu söylenmesi bile zor rakamlara taşımak olmuştur” dedi.

“İKTİDAR VATANDAŞIN SIRTINA BİNMEYİ ADET EDİNDİ”

Toplam borcun 1 trilyon 575 milyar TL olduğunu belirten Örnekbaş, iktidarın faiz lobisine 496 milyar dolar ödediğini kaydetti. Örnekbaş, “Bu gün ülkemizin bu iktidar döneminde toplam borcu 1 Trilyon 575 Milyar TL’dir. Sürekli faiz lobisi diye bahsettikleri ekonominin kan emicilerine vatandaşımızın alın terinden gayretinden emeğinden tam 496 milyar dolar ödemiştir. Mevcut iktidar vatandaşın sırtına binmeyi adet edinmiş, bu dönemde vergi miktarı tam 11 kat artmıştır. Kişi başına 2002 yılında 630 dolar vergi alınırken, bu gün bu rakam bin 450 dolar seviyesine gelmiş, vatandaşımız adeta haraca bağlanmıştır. Vatandaşımızın cebindeki para günden güne erimeye devam etmektedir.

ÜLKEMİZDE GIDA FİYATLARI TAM YÜZDE 400 ARTMIŞTIR

Vatandaşımız bu dönemde evine ekmek götürmeye zorlanırken yandaşlar palazlandırılmış, kasaları doldurulmuş, rantçılar servetine servet katmışlardır. Yanlış özelleştirme politikaları ile haraç mezat satılan kamu varlıklarından elde edilen gelirler havaya savrulmuş ülkenin bekasını ilgilendiren yegâne dayanaklar ortadan kaldırılmıştır. Bu dönemde esnafımızın işi bozulmuş, işveren çaresiz kalmış, borç yükleri artmış, işletmeler çarkını çeviremez hale gelmişlerdir” dedi.

GENÇLERİN UMUDU BOŞA ÇIKTI”

Örnekbaş, gençlerin sorunlarına da değindi. Örnekbaş konuya ilişkin, “Bu gün üniversitelerden mezun olan gençlerimiz kendilerine iş kapısı ararken, umutlar boşa çıkmış, işsizlik ülkede çığ gibi büyümüştür. Bu gün gelinen noktada işsiz sayısı 4 milyon 230 bin kişi sınırına dayanmıştır. Bu işsiz kardeşlerimizin 995 bini üniversite mezunu gençlerden oluşmaktadır. Dünya ortalaması yüzde 3’lü enflasyon rakamlarında dururken bu rakam bizde yüzde 10’u aşmıştır."

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR