OKÇULUKTAN ATÇILIĞA!

OKÇULUKTAN ATÇILIĞA!
5 Temmuz 2020

CHP’nin bayrağındaki altı okun neyi simgelediğini bilmeyen yoktur herhalde. Cumhuriyetin temel taşı ve devrimlerin ana fikri olan 6 ilke!

Üç dönem Ak Parti belediyeciliğinden sonra Bolu halkı; son yerel seçimlerde direk tepki olarak, tavrını ve oyunu Cumhuriyet Halk Partisi adayı lehinde kullandı.

Beklenti yaşanan bu 15 yıllık iktidar Partisi destekli belediyecilik hizmetlerinin aynen devam edeceği buna ilaveten eksik gördüğü daha sosyal daha demokratik bir şekilde yönetim anlayışıydı.

Rant pazarlıklarından ve 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18.maddesi uygulamaları sebebiyle yaşanan mağduriyetlerinden bıkanlar siyasi görüşleri ne olursa olsun şu an görevi başındaki Belediye Başkanımızın iyi bir hukukçu olması sebebiyle “Adaletli “olacağına güvenerek kendisini desteklemişlerdi.

Aradan geçen bir yıldan fazla süre Bolu’da yaşayan herkese gösterdi ki şikâyet ettikleri tüm uygulamalar aynen devam etmekte, sorunlarına çözüm arayanlar aynı sahipsizlikle baş başa kalmakta!

Büyük projeleri bırakın zaruri hizmetlerin verilmesinde dahi sıkıntıların devam ettiği bu süreçte kaldırımları saran otları görmeyen Sayın Başkan dönüverdi na -tamam Köroğlu Parkı projesine ve Karaçayır’da yer alan olimpik yüzme havuzuna!

Ne istiyor Sayın Başkan Hükümet yetkililerinden?

“Bu tamamlanmayan projeleri belediyeye devredin biz yapalım!”

Burada akıllarda şu soru oluşuyor!

“Hani belediye geçmiş dönemde yapılan yanlış uygulamalar sebebiyle borç batağındaydı?”

Bir senede Bolu Belediyesi tüm borçları mı ödedi?

Hükümet yetkilileri gerçekten Sayın Başkan’ın isteğini geri çevirmese bu tamamlanmamış projelerin bu yönetim şekliyle tamamlanabileceğine inanan var mı?

Asıl cevap bu sorunun arkasında gizli!

Kimse inanmıyor!

İnsanların gözü doğal olarak mevcut belediye binasının arkasındaki mezbele görüntüye takılıyor!

“Sen önce evinin önünü temizle!” diyenleri Sayın Başkan maalesef duymuyor! Yakınlarında olan kişilerde bu sözleri duysalar da Sayın Başkana iletmiyor!

Beklentilerine cevap bulamayanlar sadece Bolumuzda yaşayan hemşerilerimiz değil. Kendi belirlediği ekip arkadaşları da yavaş yavaş isyan bayraklarını kaldırmaya kırmızı kart göstermeye başladılar.

Tepki olarak yapılan komisyon üyeliği istifaları öncelikle CHP seçmenini rahatsız etmekte.

İyi partilileri zaten kazıyan yok!

Önceki Belediye başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın başlatmış olduğu projelerin devam ettirilmesi dışında yürütülen tek faaliyet duvarlara resim çizmek ve belediye önünde merdiven yapmak!

Siyasi çıkmaza düşen Sayın Başkan gelen bu dalgayı dağıtmak için çıktı, Köroğlu Heykelinin önünde basın açıklaması yaptı.

“Atımızı verin!”

Bu mudur bütün mesele?

Göreve gelir gelmez “Belediyede çok fazla araç tahsisi var. Bu araçların kimlere ait olduğu belli değil. Bunların hepsinin sözleşmesini iptal edeceğim” dediniz. Bu gün daha öncekilere ilaveten beş araç alımı için Belediye Meclisinden yetki aldınız.

Dün “Yapılan yanlış işlerin hesabını soracağım” dediniz. Müfettişler çağırdınız.

Sonuç?

“Fos!”

Gölcük için bütün Bolu’yu seferber ettiniz!

Beğenmediğiniz yapılar halen ayakta!

Bu gün geldiğimiz noktanın kısaca özeti şudur:

Gün geçtikçe ciddiyet ve inandırıcılık kaybolmakta.

Özellikle CHP seçmeni tam tespiti yapmış.

Derler ki

“Okçuluktan geldik atçılığa!” Kalın dostlar sağlıcakla!     

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR