MİLLİ GÜREŞÇİLER SOLAKLAR KAYA EVLERİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde hazırlıklarını sürdüren milli güreşçiler, izinli günlerinde ziyaret ettikleri Seben ilçesinde MÖ 1200'lü yıllarda Frigler tarafından yapılan Solaklar Kaya Evleri'ne tırmandı.

MİLLİ GÜREŞÇİLER SOLAKLAR KAYA EVLERİ'Nİ ZİYARET ETTİ
22 Temmuz 2020

Bolu'da kamp yapan Grekoromen Güreş Milli Takımı sporcuları, Seben ilçesinde MÖ 1200'lü yıllarda Frigler tarafından yapılan ve bugüne kadar ulaşan Solaklar Kaya Evleri'ni ziyaret etti.

Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde hazırlıklarını sürdüren milli güreşçiler, izinli günlerinde Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak'ın daveti üzerine ilçeye geldi.

İlk olarak Batı Karadeniz'in "en büyük" yapay sulama göleti olan Seben Gölü kenarında bir süre gezinti yapan sporcular, daha sonra ilçe merkezine gitti.

Ardından Frigler tarafından yapılan ve Seben Belediyesi'nin girişimleriyle turizme kazandırılan Solaklar Kaya Evleri'ne gelen milli güreşçiler, 3 katlı kaya evlerine tırmandı.

Kaya evlerinin içinden ve dışından hatıra fotoğrafı çektiren milli güreşçiler, tarihi MÖ 1200'lü yıllara dayanan bölgede gezinti yaptı.

RIZA KAYAALP: "BÖYLE GÜZEL BİR YERİN TURİZME KAZANDIRILMASINA ÇOK SEVİNDİM"

Dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, milli takım olarak uzun yıllardır Bolu Aladağ'da kamp yaptıklarını dile getirerek, "Dünya ve Avrupa şampiyonaları ile olimpiyatlara burada hazırlanarak gidiyoruz. Bu benim Solaklar Kaya Evleri'ne ilk gelişim değil. Çok uzun zaman önce de buraya gelip burayı keşfetmiştik. Böyle güzel bir yerin turizme kazandırılmasına çok sevindim." diye konuştu.

Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak da Bolu'da kamp yapan Güreş Milli Takımını ilçede de misafir etmekten memnun olduklarını söyledi.

Milli güreşçilerin ilçede tarihi ve turistik alanları ziyaret ettiğini dile getiren Kavak, "Seben'i onurlandırdılar. Olimpiyatlarda milli takımımıza başarılar diliyorum." dedi.

Kavak, tarihi kaya evleri hakkında da bilgi vererek, buranın turizm açısından ilçenin en büyük değerlerinden biri olduğunu kaydetti.

Ziyaretin sonunda milli takım teknik direktörü Salih Bora, Belediye Başkanı Kavak'a mili takım forması hediye etti.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR