BAİBÜ’YE YENİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI

Merhum İzzet Baysal ve İzzet Baysal Vakfı’nın Bolu için en büyük yatırımı olan Bolu AİBÜ’ye bu yıl 5 lisans, 13 ön lisans programı daha eklendi. Programlara YÖK’ten onay çıktı. Bu yıl BAİBÜ’de İnşaat Mühendisliği, Müzikoloji, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği’ne ise ilk defa öğrenci alınacak.

BAİBÜ’YE YENİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI
23 Temmuz 2020

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi büyümeye devam ediyor. Bu yıl Üniversitede 5 lisans programı ve 13 ön lisans programı için daha YÖK’den onay alındı.  Üniversitede bu yıl 4 fakülteye ise ilk kez öğrenci alınacak.

15 fakültede, bir yüksekokul ve 8 meslek yüksekokulunda 66 adet lisans ve 60 adet önlisans programının olduğu BAİBÜ’de, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde ise 58 Yüksek Lisans ve 36 Doktora programı ile öğretime devam ediliyor.

Toplam 30 bin 976 öğrenciden bin 819’unun yüksek lisans ve doktora öğrenci olduğu BAİBÜ’de 5 lisans ve 13 önlisans programlarına daha YÖK’ten onay çıktı.

YÖK’ten onay alınan Lisans programları; İç Mimarlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Müzikoloji, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetim, Yeni Medya ve Gazetecilik olurken; ön lisans programları ise İnsan Kaynakları Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Harita ve KadastroHukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği (Bolu MYO), Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi, Endüstriyel Kalıpçılık (Bolu TBMYO), Ameliyathane Hizmetleri, Diş Protez Teknolojisi, Eczane Hizmetleri, Nükleer Tıp Teknikleri (MTSHMYO), Arıcılık (Mudurnu MYO), Bitki Koruma (Seben MYO), Gıda Teknolojisi (Yeniçağa YÇMYO) oldu.

İnşaat Mühendisliği (Mühendislik Fak), Müzikoloji (Güzel Sanatlar Fak), Sivil Savunma ve İtfaiyecilik (Gerede MYO) ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği (Bolu MYO)’ne ise bu yıl ilk defa öğrenci alınacak.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR