ÇARIKÇI “TAKIMLA BİRLİKTE 5 KİLO VERDİM”

Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Takımı son maçta ligde bıraktık ama takımla birlikte 5 kilo verdim” diyen Çarıkçı; kongrede yeniden aday olup olmayacağını, Boluspor’un kurumsal bir yapıya dönüşüp dönüşemeyeceği, Boluspor’un bütçesi, borç miktarı ve son kongrede aday olan İşinsanı Cavit Demir’le yaşananlar hakkında bakın neler söyledi…

ÇARIKÇI “TAKIMLA BİRLİKTE 5 KİLO VERDİM”
25 Temmuz 2020

ADAY OLMAYACAĞIM”

Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı yeniden aday olup olmayacağına ilişkin “Eskişehirspor maçından sonra bir açıklamam oldu. Kongre kararı alacağımı ve aday olmayacağımı açıklamıştım. Aslında sezon başında başkanlığımı noktalamıştım. Herkesin bundan haberi vardı. Dışarıda ‘Necip Bey kongre kararı alır, bekler. En son yeniden Başkan olur’ söylentisi oluyor. Benim aday olmayacağımı Yönetim Kurulumuz, çok iyi bilmektedir” dedi.

“TÜRKİYE’DE BÜTÜN KULÜPLER ŞİRKETLEŞİYOR”

Boluspor’un şirketleşmesi gerektiğinin altını çizen Çarıkçı, “Boluspor’un iyi olması için şirketleşme konusunda da artık Türkiye’de bütün kulüpler şirketleşiyor. Avrupa’da kulüpleri şirketler satın alıyor. Daha önce Oktay Bey konusu gündeme geldi. Belediye Başkanımız ile de bu konuda istişare etmiştik. Taraftarlarımız ve basınımız ile tanıştırdık. ‘Boluspor şirketleşirse çok daha iyi olur’ dedik. Samsunspor, TFF 2. Lig’e düştükten sonra Yıldırım Holding sahibi Yüksel Bey tarafından satın alındı. Bu sene Samsunspor şampiyon olarak TFF 1. Lig’e çıktı. Bu sene de Samsunspor şampiyonluğun en büyük adayı“ diye konuştu.

Çarıkçı açıklamalarına şöyle devam etti:

BOLUSPOR’UN BÜTÇESİ

“2019-2020 sezonu başında Oktay Bey ile bir toplantı yaptık. 20 Haziran 2019’da İstanbul’da yapılacak toplantıda Oktay Bey, Profesyonel Futbol Şube Sorumlumuz Hakkı Öztabağ, Ertuğrul Sağlam ve ben olacaktık. Oktay Bey 15 Milyon TL bütçe ayıracak, 12 Milyon TL Boluspor bütçe ayıracaktı. Her ne olduysa toplantıya üç gün kala Oktay Bey özel sebeplerden dolayı bu olaydan vazgeçtiğini bana bildirdi. Biz de İstanbul’a gidemedik.

İŞİNSANI CAVİT DEMİR’LE YAŞANANLAR

O gün aslında Boluspor’un kurtuluşu olacaktı. Boluspor, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile şampiyonluğa oynayacaktı. O esnada Cavit Bey adaydı. Bir kongre beklentisi oldu. O gün 90 kişi toplandı. Herkes Başkan delegeleri aradı dedi. Ama benim 800 kişiyi arayacak halim yok. O gün maalesef ilk Genel Kurul, Boluspor’da zordur zaten, toplanmadı. Sonrasında Cavit Bey aday olmaktan vazgeçti. En son benim daha önce Başkan Yardımcım olan Abdullah Abat Başkanımız aday olduğunu bildirdi. Ben de kendisine ‘Başkan olduğun taktirde Boluspor’un bütün altyapı masraflarını üstleneceğim’ dedim. Bu konuda da çoğu arkadaşımın bilgisi var. O da son gün aday olmaktan vazgeçti. Daha sonra Bolu Belediye Başkanımız rica etti. Biz hiç çalışma yapmadan Başkanlığı aldık. Hatta birkaç arkadaşımı yönetime yazmayı unutmuşum. Şanssız bir şekilde istemeyerek Başkan oldum. Sırf Boluspor kayyuma gitmesin diye.

TAKIMLA BİRLİKTE 4-5 KİLO VERDİM”

Giray Bulak hocamızı aldık. Geçen sezon Balıkesirspor’da maddi sıkıntılara rağmen iyi bir sezon geçirdi. Maalesef onunla Altay maçından sonra yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Aslında o maçtan sonra bende istifa etmiştim. Bunu kimse bilmiyor. Sayın Valimiz biliyor. Kendisi bu istifayı kabul etmedi. Hiç beklemediğimiz bir sezon yaşadık. Benim hiç alışık olmadığım bir sezondu. 4-5 aydan bu yana Sportif Direktör Necip Çarıkcı, Genel Kaptan Hakkı Öztabağ bu takımla beraber antrenman yaptı. Bu süreçte takımla birlikte 4-5 kilo verdim. Bu takımı son maçta ligde bıraktık. Bu süreçte bana telefonla destek olan başta Sayın Valime, Belediye Başkanıma, taraftar grupları başkanlarına ve Yönetim Kuruluma teşekkür ediyorum.

ALAADDİN BEY’İN BEY’İN ADAMI DİYE LANSE ETTİLER”

Öncelikle dışarıda Alaaddin beyin adamı diye lanse ettiler. En son Tanju’nun adamı diye lanse ettiler. Necip Çarıkcı bu konuda kimsenin adamı olmaz. Bu konuda hiç kimsenin adamı olmadım. Olmak gibi bir durumda yok. Kimsenin buna gücü yetmez. Ben sadece Boluspor’a faydalı olmuş Belediye Başkanlarıma hep saygı duydum. Sadece Tanju Bey, Alaaddin bey yok. Bunların içinde eskiden görev yaptığım Necdet Gören Başkanım ve Yüksel Ceylan’da buna dâhil. Adaylık konusunda Tanju Bey rica etti. Peki başkan dedim. O günde kongrede aday oldum.

PARAYA ELİMİ SÜRMEDİM”

Necip Başkanı herkes eleştirir ama para konusunda kimse bir şey soramaz. Ben hayatta Boluspor kulübünde hiç paraya elimi sürmedim. Bu kulübün bütün her şeyi yeminli mali müşavirleri var, denetçi firması var. Bu kulübün mali as başkanı ve kulüp müdürü var. Ben Boluspor’a sadece reklam bulurum. Hiç parayla işim olmaz. Şuandaki bizim borcumuz toplam 19 Milyon Türk Lirası bunu herkes iyi bilsin. Bu 19 Milyon TL’nin içinde de geçmişte meşhur 750 Bin TL’lik çek var. Maraşlı bir firmada Boluspor’un alacağı gözüküyor. Çekilen kredi de buna dâhil. Belediye Başkanımdan rica etmiştim. Bu borcun 1.35 Milyon TL’si vergi borcu. Emin bey döneminden gelen taksitli borç. Bu borcun 1.83 Milyon TL’si vergi borcu. Bir de, Belediye Başkanımıza borcumuz var. 2.776 Milyon TL. Toplam 5.218 Milyon TL olan borç Bolu Belediyesi, SSK ve vergi borcu. Bunları saymazsak 14 Milyon TL Boluspor’un borcu var. “

“Dünde ligler bitti. Futbolculara biz söz vermiştik. 4 ay önce bu takım ligde kalırsa 80 bin Türk lirası vereceğiz demiştik. Ligde kalma primi. Bunda Tanju başkanın da bilgisi var. Dün 1,2 milyon Türk lirası parayı dün bütün futbolcu kardeşlerimize hak ettiği olan primi ödemiş olduk. Bu sezon 3 milyon Türk lirası prim vermişiz. 2.8 milyon Türk lirası da bizim futbolcularımıza çekler, senetler vardı. Poepon’a 40 bin Euro gönderdik. İshak Çakmak’ın senedi vardı onu ödedik. Özgürcan’a ödeme yaptık. Dün Boluspor kasasından 4 milyon Türk Lirası ödeme yaptık. Melih Okutan’a peşinattan borcumuz vardı, Mustafa Durak’a, Mustafa Eskihellaç’a hepsinin bu parayı ödedik. Normalde bir kulüp başkanı kongre kararı alacak. Neden ödeme yapsın? Bu arkadaşlar bize 4 ay boyunca bizi idare ettiler. Bu takım ligde kalsın. Bu başkan sözüdür. Hepsi bu çeklerini, senetlerini idare etti. Bu para içinde 200 Bin TL’de piyasaya olan borç var. İnşallah bu borçları da Boluspor kaldırabilir. Şu andaki borç miktarı bu kadar.”

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR