ESNAFA ÇİFTE KIYAK

S.S. Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla kullandırılan kooperatif kredilerinin taksitleri 3 ay süre ile ertelenen esnafa bayram öncesi bir erteleme daha çıktı.

ESNAFA ÇİFTE KIYAK
27 Temmuz 2020

S.S. Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Başkanı Ahmet Yoltaş esnafa bayram öncesi sevineceği bir haber verdi. Yoltaş, “Bilindiği üzere kooperatifimiz kefaletiyle kullandırılan kooperatif kredilerinin Nisan-Mayıs-Haziran aylarındaki taksitleri 3 ay süre ile ertelenmişti. Covid-19 salgını nedeniyle kredilerini ödemekte zorlanan esnaf ve sanatkarımızın kredilerinin bir daha ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.

Yoltaş, “Karar uyarınca; Covid-19 salgını nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkar kefaletiyle 30 Haziran 2020 tarihinden önce kullanmış oldukları kredilerin 1 Temmuz 2020 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasındaki taksitleri, taksit vadesinde ödenmediği takdirde başvuruya gerek kalmaksızın erteleme dönemi boyunca işleyecek kredi faiziyle birlikte kalan taksitlere eşit olarak eklenmek suretiyle ertelenecektir. Ertelemeden faydalanan ortakların erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname vermesi gerekmektedir. Esnafımıza nefes aldıracak bu karardan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e ve Bölge Birliği Başkanımız Sayın Ertan Taşlı’ya teşekkür eder, bu kararın esnafımıza hayırlı olmasını temenni ederiz. Ortaklarımızı taahhütnamelerini vermeleri ve bilgi edinmeleri için kooperatifimize bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR