BAŞARILI ÖĞRENCİLER VALİ ÜMİT’LE BULUŞTU

Bolu Valisi Ahmet Ümit, YGS sonuçlarına göre Bolu’dan Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına girerek başarı sağlayan ve LGS’de derece yapan öğrencilerle buluştu ve onlara çeşitli hediyeler verdi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER VALİ ÜMİT’LE BULUŞTU
30 Temmuz 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, YGS sonuçlarına göre Bolu’dan Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına girerek başarı sağlayan ve LGS’de derece yapan öğrencilerle buluştu ve onlara çeşitli hediyeler verdi.

Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonu'nda gerçekleşen buluşmaya Bolu Valisi Ahmet Ümit, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, okul müdürleri ve başarılı öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden Vali Ümit, öğrencilere okumak istedikleri okul ve bölümleri sordu.

"BİZLERİ GURURLANDIRDINIZ"

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Vali Ümit, "Bizim geleceğimiz olan siz gençlerin bu derece başarı göstermesi bizleri gururlandırıyor. Bir işe iyi başlamak başarının yarısıdır derler. Siz de çok iyi bir başlangıç yaparak ve girdiğiniz sınavlarda güzel dereceler elde ettiniz ve amaçladığınız okullara gitme imkânına sahip oldunuz. Siz de yıllardır emeklerinizi ortaya koyarak, ailenizin, öğretmenlerinizin desteğini alarak bu seviyeye geldiniz ve başarı elde ettiniz. Başarının temel taşlarından birisi de güçlü ailedir. Sizleri yetiştiren aileleriniz ve öğretmenlerinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Çalışacağız, çabalayacağız ama milli ve manevi değerlerimize bağlı olacağız” dedi.

Sohbet havasında geçen ziyarette öğrencilere ileride kendilerinin mutlu olacakları, devlete, millete ve insanlığa faydalı işler yapmaları konusunda öğütler veren Vali Ümit, ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Sayısal Türkiye 301’incisi Arda Can Türkan, Sayısal Türkiye 460’ncısı Öykü Emre,  

Eşit Ağırlık Türkiye 842’ncisi Feyza Öztürk, Sözel Türkiye 912’ncisi Derya Tüfek, 2020 YGS sonuçlarına göre Bolu’dan Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına giren öğrenciler oldu.

Bolu ve Türkiye 1’incisi Efe Metehan Yavuz, Bolu 2’ncisi Muhammed Selim Akı, Bolu 3’ncüsü Enes Han Palacı ise 2020-LGS sonuçlarına göre Bolu’dan derece yapan öğrenciler oldu.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR