“KURBAN, İNFAK VE PAYLAŞIMI BİLİNCE ÇIKARAN BİR OLGUDUR”

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Bolu İl Başkanı Harun Ceylan, yayınladığı mesajla Bolu halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

“KURBAN, İNFAK VE PAYLAŞIMI BİLİNCE ÇIKARAN BİR OLGUDUR”
30 Temmuz 2020

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Bolu İl Başkanı Harun Ceylan, yayınladığı mesajla Bolu halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Mesajında “Bizi birbirimize yakınlaştıran ve bağlarımızı güçlendiren bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Ceylan, şu ifadelere yer verdi;

“Kurban, Hz. İbrahim ve Hz. İsmail'in şahsında somutlaşan sadakat, teslimiyet, vefa ve fedayı ifade etmektedir. Kurban, şu zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğumuz infak ve paylaşımı bilince çıkaran bir olgudur. Kurban, dünyamızı hüzne gark eden muhtaçların, ezilenlerin, yurtsuzların, garip ve yalnızların tebessümüdür. Kurban, Rabbimize yakınlaşma vesilesidir. Kurban, Rabbe yakınlaşmanın yolunun; komşulara, akrabalara, tebessümüne yutkunmanın eşlik ettiği kimsesizlere ve muhacirlere yakınlaşmaktan geçtiğinin bilincinde olmaktır. Müslümanlar, kendileri tokken komşularının aç olmasına rıza gösteremeyecekleri bir inançla ahlaklanmışlardır. Bu inanç, vahşi küresel kapitalizm karşısında sosyal dayanışma, adalet ve eşit dağılım üzerine kurulu adil dünyanın kapılarını aralamaktadır. İşte Kurban Bayramı, İslam dünyası için böyle bir paylaşma duygusuna, kucaklaşma ve tekâmül noktasına işaret eder. Bu bayram, dostluğun, kardeşliğin ve güzelliğin hâkim olmasında, insanları mağdur eden kapital çarpık küresel düzenin değişmesinde ve yerine daha iyi bir sistemin kuruluşunda milat olsun istiyoruz. Takvanın ve şükrün bayramı olan Kurban Bayramı’nın cennet bayramına dönüşmesi duasıyla tüm İslam Âlemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.”

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR