112 ÇALIŞANLARI MESAİLERİNE DÜZENLEME İSTİYOR

Örneği bulunan Türkiye’deki diğer illerde olduğu gibi Bolu’da da 112 çalışanları İl sağlık Müdürlüğü’nden mesai saatlerine yeni düzenleme getirilmesini istiyor. Konuya ilişkin Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Bolu İl Başkanı Harun Ceylan, 112 çalışanlarına Pandemi süresinde 24/72 vardiya uygulanması gerektiğini söyledi.

112 ÇALIŞANLARI MESAİLERİNE DÜZENLEME İSTİYOR
7 Mayıs 2020

Türkiye’de bazı şehirlerde il sağlık müdürlüklerinde görev yapan sürekli işçilerin aylık çalışma sürelerinin dikkate alınarak günlük 24 saat üzerinden çalışmalarına izin verildiğini belirten Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Bolu İl Başkanı Harun Ceylan, “112 Çalışanları Pandemi Süresinde 24/72 vardiya uygulanmasını istiyor” dedi.

BOLU’DA DA ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİ İSTENDİ

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Bolu İl Başkanı Harun Ceylan, “Ülkemiz genelinde görülen COVİD-19 virüsü nedeni ile Cumhurbaşkanlığımız tarafından olağanüstü tedbirlerin alınması, virüsün yayılması ve engellenmesi açısından önemli olmuştur.

Covid-19 virüsüne karşı verilen mücadelede 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında Ambulans Şoförü olarak çalışan işçilerin omuzlarındaki ağır yük ve virüs riski en yüksek seviyededir” dedi.

ESNEK ÇALIŞMA YÖNTEMLERİNE İLİŞKİN GENELGE MEVCUT”

Ceylan, 22.03.2020 tarih ve 31076 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan genelgeyi hatırlatarak “Cumhurbaşkanlığımızın COVİD-19 kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler konulu genelgesinde ‘çalıştırma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği, buna dair esas ve usullerin ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşların taşra teşkilatları ile mahalli idareler, bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri için ilgisine göre vali veya belediye başkanı, diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici tarafından yönetici tarafından belirleneceği, bu kapsamda esnek çalışma yapılabileceği’ belirtilmektedir” diyerek şöyle devam etti:

AMBULANS ŞOFÖRLERİ BÜYÜK SORUNLAR YAŞIYOR”

Bilindiği gibi ilimizde de toplu taşıma araçları kaldırılmış, toplu taşıma araçlarında ise sosyal mesafe korunarak az sayıda yolcu taşınabildiği için 12/24 sistemi ile çalışan Ambulans Şoförleri görevli oldukları istasyonlara gidiş ve gelişlerinde büyük sorunlar yaşamaktadırlar.

Bu sorunun bir nebze azaltılabilmesi adına, halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimlikleri’ne 24/72 çalışma siteminin gerçekleştirebilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyoruz.

1 yorum yapılmış

  • 112 Çalışanı24 Mayıs 2020 - 23:46
    Sonuna kadar katılıyorum. Hala mağduriyet giderilmedi. Kulakları kapadılar duymuyorlar.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2020 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.