BOLU’DA VİRÜSTEN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ, KAÇ VAKA VAR?

11 Mart’tan bu yana Bolu’da koronavirüs covid-19 hastalığına kaç kişi yakalandı? Korona vakaları gerek Bolu dışından gelenler, gerek ilçelerden tedavi olmak üzere Bolu’ya getirilenler, gerek Bolu Merkez’de bu virüse yakalananlarla birlikte sayı özellikle bugün artış gösterdi.

BOLU’DA VİRÜSTEN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ, KAÇ VAKA VAR?
10 Mayıs 2020

11 MART’TAN BU YANA 594 VAKA, 14 ÖLÜM

Türkiye’yi 11 Mart’tan itibaren etkisi altına alan koronavirüs o günden itibaren Bolu’yu da tesiri altına aldı. Şuana kadar Bolu’da bugünkü verilerle birlikte 594 vaka olduğu tespit edilirken, şuana kadar 14 vatandaşın Bolu’da koronadan hayatını kaybettiği öğrenildi.

61’DEN 71’E YÜKSELDİ

Haftasonu Bolu’da 5 sağlık personelinin koronaya yakalanması ile 61 olan vaka sayısı 10 Mayıs Pazar günü itibarıyla Bolu Merkez’deki vakalar, il dışından ve ilçelerden gelenlerle beraber toplam 71’e yükseldi.

Haftanın son günü artış hareketi gösteren vaka sayıları 10 Mayıs Pazar günü özellikle ilçelerin vaka sayısının artmasıyla yükseldi.

BOLU MERKEZ’DE 40 VAKA

Bolu Merkez’de geçtiğimiz 7 Mayıs Perşembe günü vaka sayısı 39 iken, bugün itibarıyla 40 oldu. İl dışından gelen ve Bolu’da korona tedavisine alınan 5 hastanın sayısı artarak vaka sayısı 7 oldu. İlçelerden ise toplam 24 kişi Bolu’da tedaviye alındı.

YENİÇAĞA’NIN VAKA SAYISI 9 OLDU

İlçelerden gelen hasta sayılarında Yeniçağa’daki artış dikkat çekti. Gerede’nin gün be gün düşmekte olan vaka sayısı bugün itibarıyla 6’ya gerilerken, Mudurnu’nun 5, Yeniçağa’da ise vaka sayısı artarak 9 oldu. Dörtdivan’da vaka sayısı 1, Göynük’te 2 ve Seben’de ise 1 vaka olduğu görüldü. Hastaların Bolu’daki pandemi hastanelerinde tedavileri devam ediyor.

Bugünkü korona sayılarının Bolu Merkez’de 40, ilçelerden gelen 24 ve il dışından gelen 7 hasta sayısı ile birlikte toplamda 71 olduğu görüldü.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

2020 © İnterbolu TV
© 2020 Tüm hakkı interbolutv.com sitesine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır. Köşe yazılarından yazarlar sorumludur. İçerik, resim ve medya kaynak göstermeden kullanılamaz. interbolutv.com sitesi Anadolu Ajansı abonesidir.