İZMİR’DE MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMAK

İZMİR’DE MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMAK
23 Mayıs 2020

İzmir'in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce İtalyan partizan marşı olarak bilinen 'Çav Bella' çalındı. Yine bazı cami hoparlörlerinden Selda Bağcan’ın şarkısı çalındı. Olaylar sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlattı.

Benim yazılarımda sık sık tekrarladığım ülkemizde bir toplum mühendisliği üst akıl tarafından uygulanıyor. Gündeme CHP’nin kalesi, güzellik yarışmalarında derece yapan isimlerle gelen bu güzel şehir de bir el algı operasyonu yapıyor. Kültür, sanattan, tarıma sanayisi ve limanı ile İzmir dinamik bir şehirdir. Türkiye’nin 80 vilayetinden ve dünyanın her yerinden insanların yaşadığı bir dünya markasıdır. Turizm şehridir.

Korona ile mücadele de camilerin tedbir çerçevesinde ibadet için açık olmadığı şu günler de yaşananlar ülkemizde bir ilk. İzmir'de müftülüğün ses sistemi sabote edilmesi, camilerden müzik yayını yapılması ardından Savcılık, 4 ilçedeki provokasyonla ilgili soruşturma sürecinde bir kişiyi gözaltına aldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. "Saldırı kabul edilemez" dedi, suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Erbaş, Müslümanları derinden etkileyen eylemi gerçekleştirenler ve sosyal medya üzerinden eylemle ilgili videoları övenlerle ilgili başlatılan soruşturmanın takipçisi olacaklarını da vurguladı.

Yine TROL çeteleri işbaşında idi. Güzel İzmir üzerinden insanlarımız Ramazan ayında provakate edildi. Elbette gerçekler ortaya çıkacaktır.

GÜZEL İZMİR

Askerlik hayatımın bir süresi İzmir’de geçti. İzmir’in İslam kimliği yeterince anlatılmaz bizlere.  İzmir derin tarih birikimi ile bir medeniyettir. Zaman zaman ‘’Yavur İzmir’’ ‘’ Yunan İzmir’’ söylemleri beni hep üzmüştür. 9 Eylül 1922’de işgale en büyük şamarın atıldığı zafer şehridir İzmir. İlk kurşununu gazeteci Hasan Tahsin tarafından sıkıldığı ve yine son kurşunların atıldığı mücadele şehridir İzmir.  Atatürk’ün şehridir Gazi Kent annesi Zübeyde Hanım’ın evidir.

Yine Müslüman İzmir’de birileri salyangoz satıyor ve hem de Ramazan ayında. Bazı virüsler Koronadan daha tehlikeli ..Özellikle bu günlerde her şeye açıklama yapan kesimler neden sessizsiniz.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İlgili haberler

Yazarlar

Son yorumlar

Bu hafta en çok okunanlar

Video Haberler

BOLU’DA KORONA ŞÜPHELİSİ HASTA BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİBELKİ DE OSCAR KIBRISCIK’A GELİR…NEFES KESEN BERBER OPERASYONUBAROLAR ANKARA’YA YÜRÜYOR