2 baraja 2 milyon TL aktarıldı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin 2017 yılında ihalesi yapılan ve çalışmaların istenilen hızda ilerlemediği Hasanlar ve Dedeler Barajı işlemlerini hızlandırıyor. Metin her iki barajın bir an önce yapımının tamamlanması için gerekli olan 2 milyon TL ödeneğin aktarıldığını bildirdi.

2 baraja 2 milyon TL aktarıldı
27 Temmuz 2021

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin Göynük’te yapılan Hasanlar ve Dedeler Barajları için Bakanlık tarafından 2 milyon TL ödeneğin hesaba aktarıldığını söyledi. 

Metin, “Bakanlığımız olarak Bolumuzun incisi tarihi ve turistik öneme sahip, Akşemseddin Han Hazretleri’nin kabrine de ev sahipliği yapan Bolu İli Göynük İlçesi’nin verimli tarım arazilerini suyla buluşturacak olan Göynük Hasanlar ve Dedeler Barajları işine 2 milyon TL ödeneği aktardık. Hasanlar Barajı ile 710 hektar, Dedeler Barajı ile 246 ha tarım arazisini borulu ve basınçlı sulama sistemleri ile sulayacağız. 2021 yılı fiyatlarıyla 49 milyon TL’ye mal olacak projenin tamamlanması sonrası Göynük İlçesinde Modern sulama ile tarımda sağlanacak verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa sebep olacak. Tarihi Mirasımız Göynük İlçesi, yaptığımız yatırımlarla inşallah Tarımda da hak ettiği yere Gelecek. Bu dev yatırım Göynük’ümüze hayırlı olsun” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.