AK Parti'den neden ayrıldı?

Bolu'da AK Parti'nin kurucularından olan Reşat Ateş, neden AK Parti'den ayrılıp DEVA Partisi'ne geçtiğini anlattı. AK Parti'de yapmak istediği projeleri yapamadığını ve siyaseten önünün kesildiğini söyleyen Ateş, dava güdenlerin cumhuriyet düşmanı olduğunu kaydetti.

AK Parti'den neden ayrıldı?
15 Ocak 2022

Bolu DEVA Partisi İl Yönetimi toplantısında basının sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Bolu Merkez İlçe Başkanı Reşat Ateş sert konuştu.

“AK PARTİ’DE SİYASETEN ÖNÜMÜZ KESİLDİ”

Ateş, “Tayyip Erdoğan’ı ben İstanbul’dan biliyorum. İstanbul’da eğitim aldım, İstanbul’da yaşadım. 1999’da Bolu’ya döndüm. Alaaddin Bey ve Mehmet Bey’in ısrarıyla AK Parti’yi kurduk. Fakat o günkü şartlarda bir ekonomik kriz, bir boşluk vardı. Şimdi de hem ekonomik kriz hem yönetim krizi var. Bizim kurduğumuz AK Parti şuandaki mevcut AK Parti değil. Çok değişti. Düşüncelerinden 180 derece saptı. Şu anda bugünlere bakarsak evet bir parti boşluğu var ve o dönemde duyulan boşluk şimdi de yaşanıyor. Bunun Ali Babacan önderliğinde tekrar kapatılacağını düşünüyorum. Şahsım olarak ben jeofizik mühendisi olarak termal bölgede büyük hizmetlerim oldu. Burada suyun bulunması, çıkarılması ve 300 bin kişiye yetecek suyumuz var ama 300 yatağımız yok. Bolulu bir jeofizik mühendisi olarak bunlar beni rahatsız ediyor. Yapmak istediğim projeleri yapmamın tek yolu siyaset. AK Parti’de milletvekili adayı da oldum, ilçe başkan adayı da oldum. Dolayısıyla bir şekilde siyaseten önümüz kesildi. Orada bu projeleri gerçekleştiremedim. Bunları yapmamın yolu da DEVA Partisi olduğu için buradayım. Amacımı gerçekleştirmek için ne olmak gerekiyorsa onu olacağım. Merkez İlçe Başkanı olmak gerekiyorsa onu olarak bu projelerimizi İl Başkanım ve yönetimdeki arkadaşlarımla gerçekleştireceğim. Merkez ilçe yönetimini oluşturuyorum. Ben de İl Başkanımın mükemmel bir il yönetimi oluşturması gibi ben de mükemmel bir merkez ilçe yönetimi oluşturuyorum” dedi. 

ATEŞ, “DAVA GÜDENLER CUMHURİYET DÜŞMANIDIR”

Ateş, “Bolu bize güvensin biz geçmişimizde neysek hala oyuz. Sosyal medyada bazı arkadaşlar “Davaya ihanet ettin” dediler. Benim davam Bolu’dur ben başka dava bilmem. Dava güdenleri de cumhuriyet düşmanı olarak görüyorum. Cumhuriyetle yönetilen bir ülkede dava olacağına inanmıyorum. Bolu en yakın zamanda iyi şeylere kavuşacak” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • EROL ÖZAK (16 Ocak 2022 - 05:24)
    BU ACIKLAMALARA ANCA GÜLÜNÜR