CHP'den Aydın ve Güner'e sert cevap

Bolu CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu sosyal medyadan Başkan Özcan'ın akil sağlığını kontrol ettirmesini söyleyen Bolu AK Parti Milletvekili Arzu Aydın ve İl Başkanı Suat Güner'i çok sert şekilde kınadı.

CHP'den Aydın ve Güner'e sert cevap
5 Ağustos 2021

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ve Bolu AK Parti İl Başkanı Suat Güner’in sosyal medya üzerinden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilgili açıklamalarına sert cevap Bolu CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’ndan geldi.

Türkoğlu’nun açıklaması şöyle: 

“BUNLAR ELEŞTİRİ DEĞİL; KİN, NEFRET VE HIRS”

“AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın'ın sosyal medya hesapları üzerinden Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ı, eleştirinin ötesinde, kişisel kinini, nefretini ve hırsını açık açık gösteren paylaşımını esefle kınıyorum. Bolu'da yaşayan yurttaşlarımızın oyları ile belediye başkanı seçilen Tanju Özcan'a  "...akıl sağlığını kontrol etmeni öneriyorum" diyemezsiniz. 

“FETÖ KONUSUNDA KAHRAMANLIK YAPACAK SON KİŞİ ODUR”

Bu ve devamında kurduğunuz, maksadını aşan her cümleniz her şeyden önce Tanju Özcan'a oy veren binlerce seçmenimize hakarettir. FETÖ terör örgütünün kamu kurumlarına sızmasına, darbe yapacak kadar güçlenmesine olanak sağlayan AKP'nin 15 Temmuz'a giden süreçle ilgili hesap vermeden kendini kahraman ilan etmesini gülünç buluyorum. Sadece bu gerekçe ile bile FETÖ meselesiyle ilgili kahramanlık yapacak en son kişi Sayın Arzu Aydın'dır. Bolulu hemşerilerimiz 15 Temmuz öncesi FETÖ terör örgütü ile ilgili Tanju Özcan'ın da Arzu Aydın'ın da ne dediğini gayet iyi biliyor. 

Kendi partisinin ulusalda ve yerelde yönetim anlayışına bakmadan Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın Salı günü gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında AKP'li belediye Meclis üyelerine söz vermemesini kınayan AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner'i ve AKP’li Belediye Meclis üyelerini samimi olmaya davet ediyorum. AKP'li Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz meclis toplantılarında yıllarca dilek ve temenniler kısmını kaldırarak CHP'li Belediye Meclis üyelerini konuşturmazken, kendi partisinin belediye başkanına yanlış yapıyorsun diyemeyen AKP'li belediye meclis üyelerinin ve teşkilatının Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın tutumunu eleştirmeye yüzü olmamalı. AKP'liler, partimizin ilkeleri doğrultusunda mültecilere su fiyatlarının 10 kat arttırılarak yansıtılmasını yanlış bulan ve kendi belediye başkanını eleştirecek kadar yürekli olan il Başkanımız H. Kazım Karsu'yu, zamanında örnek alsalardı bugün sonuna kadar haklı olurlardı.

“İL BAŞKANIMIZI KOZ KULLANIYORLAR”

İl Başkanımız H. Kazım Karsu'nun ve şahsımın mülteci meselesi ile ilgili düşüncelerimizi yansıtan basın açıklamalarını Bolu Belediye Başkanımıza karşı koz olarak kullanan AKP'li siyasetçilere şunu söylemek istiyorum; Ben Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın mültecilerle ilgili düşüncelerinin % 80 katılıyorum. Katılmadığım yönünde hem başkanımızın kendisine hem de Bolu Kamu Oyuna açık açık söyledim. İşte bana bu cümleleri kurduran güç Cumhuriyet Halk Partisinin Kemalist ideolojisidir, vatan sevgisidir, parti içi demokrasi anlayışıdır.”

Bolu AK Parti İl Başkanı Güner’in sosyal medya hesabındaki açıklama şu şekildeydi:

“Bolu Belediye Meclisinde AK Parti grubuna söz hakkı vermemek 44 bin 166 kişinin verdiği temsiliyet hakkını yok saymaktır.

Bu makamlar şahsi ikballer uğruna şov yapma makamları değildir. Bolu halkı sizden hizmet bekler. Kentleri varil bombalarıyla ve kimyasal silahlarla dümdüz olan, işkence, açlık ve tecavüz gibi insanlığa karşı suçlarla katledilirken Esed’in zulmünden kaçan sığınmacılara “geldikleri gibi giderler” demek. Milli mücadele yıllarında işgalci İngilizler ile aynı kefeye koymak olmuyor mu.

Tarih tekerrür ediyor.

Elbet bir Köroğlu gelir dikilir karşına…”

AK Parti Bolu Milletvekili Aydın’ın sosyal medya hesabındaki açıklama şu şekildeydi:

“Malum şahıs; 15 Temmuz'da, Bolu'da Demokrasi Meydanı'nda bir kez dahi milletin yanında olmadığını herkes biliyor. FETÖ meselesiyle ilgili kahramanlık yapacak en son kişi sensin. Vatan sevgin buysa, akıl sağlığını kontrol etmeni öneriyorum.

2.5 yıldır şaklabanlıkta sınır tanımayan malum şahıs, acilen bir psikoloğa görünmelidir. Evinde sinir krizi geçirip televizyon kırma alışkanlığı olan bu zatın bu davranışları bizce de 'tirajikomiktir'.Lafla peynir gemisini yürütmeye çalışsan da o gemi bir gün batacaktır.

Belediye Meclisi kadınları aşağılayacağın, her birimizin yüz yüze baktığı Bolu'muzda pervasız ve utanmaz tavırlarla insanlara kin ve nefret aşılayacağın bir yer değildir. Milletin makamını şovlarına alet edeceğin yer hiç değildir. Seni edebe ve ahlaka davet ediyorum. 

Makamı gereği asgari müşterekte olgunca tavır göstermesi gereken bu malum şahsın, hemşehrilerimizin akıllarını karıştırmasına müsaade etmeyeceğiz. Açıkça ifade ediyorum ki, derdi ne yabancı uyruklular, ne FETÖ, ne de Bolu'dur.

Karşısına çıkanı her türlü yollarla sindirmeye çalışarak algı ve manipülasyonlarla, ikili ve kirli ilişkilerle taktığınız maskenin altında yatanı milletimiz adına çıkartmayan namerttir. Tek kişi kalsam da; adam olmak, cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir.”

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.