Güner, “Sinirden tırnaklarımı parçalıyorum”

Başkan Özcan'ın Meclis'te ampul kırması ve Meclis Başkanvekili Akbay'ı dışarı attırması hakkında kendisine soru sorulan Bolu AK Parti İl Başkanı Güner, “Bazen sinirden tırnaklarımı parçalıyorum. Ne yapalım yani? Şimdi biz de CHP'nin 6 okunu mu alıp kıralım?” diye konuştu.

Güner, “Sinirden tırnaklarımı parçalıyorum”
11 Ocak 2022

Basına verdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü davetinde soruları yanıtlayan Bolu AK Parti İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın şov yaptığını ve bu şovlarla Bolu’nun da Meclis’in de adının kötü anıldığını söyledi.

“ŞİMDİ BİZ DE CHP’NİN 6 OKUNU MU KIRALIM?”

Özcan’ın şovlarına onun ayarında cevap vermenin doğru olmayacağını belirten Güner, “Bolu Belediye Başkanlığı hafife alınacak bir makam ve görev değildir. Bolu Belediyesi’nin her Meclis toplantısı sonrasında arkadaşlar beni bambaşka ruh haliyle aryorlar. Irkçı söylemler, faşizan tavırlar ve alınan kararlar karşısında bazen tırnaklarımı parçalıyorum. Ne yapalım? Onun gibi mi davranalım, o seviyeye biz de mi inelim? Biz de şimdi CHP’nin 6 okunu mu alıp kıralım?” diye konuştu.

“1.5 MİLYAR TL BÜTÇE NEREYE GİTTİ?”

Konuşmasında Güner “Sayın Başkan Kur-an’ı Kerimi öperek, yemin ederek göreve başladığında; makamda, görevini yaparken siyaset yapmayacağına yemin ederek başlamıştı. Biz itişen, kakışan siyaset yapmak istemiyoruz. Biz Bolu’nun hizmetlerinin konuşulacağı Meclis’te siyaset yapmak istiyoruz. Bu Başkan, ulusal bir kanalda Belediye Başkanlığı’nı kaldırım yapan bir makam olarak gören bir Başkan. Bunlar belediyelerin görevleridir. Sorarım Başkana 1.5 milyar TL bütçe ile ne yaptın? O para nereye gitti. Her kavşağa, her yola göbek yapıp sonra bunları yanlış yapıldığı için söküp yeniden yaparak, engelli çocukların parklarını söküp kaldırarak yaptığın masraflara mı gitti? Nereye gitti bu para” diye sordu.

AK Parti Bolu İl Teşkilatı’nın basın toplantısına AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ve Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay katıldı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.