AK Partili Güner'den Özcan'a rest!..

Yoğun yağış sonrası meydana gelen su baskınlarından eski Başkan Yılmaz'ı sorumlu tutan Bolu Belediye Başkanı Özcan'a AK Parti Bolu İl Başkanı Güner'den cevap geldi. Güner Özcan'ın eskiyi karalamaktan vaz geçip, görevini doğru yapması gerektiğini kaydetti.

AK Partili Güner'den Özcan'a rest!..
17 Haziran 2021

İnterbolutv'yi ziyaret eden AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın icraatlarını ve sağanak sonrası meydana gelen su baskınlarından eski Başkan Alaaddin Yılmaz'ı sorumlu tutmasını eleştirdi.

ESKİYİ SUÇLAMA İCRAATLARI DOĞRU YAP”

İnterbolutv İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Arzu Sarı'ya konuşan Güner, Özcan'ın eskiyi karalamaktan vaz geçip, görevini doğru yapması gerektiğini kaydetti. Su baskınları sonrası, baskınların neden olduğuna ilişkin DSİ yetkililerinden teknik bilgi aldığını belirten Güner, “Ben de Bolu’da yaşayan bir vatandaşım hata varsa nerede olduğunu bilmek, ne gerekiyorsa yapabilmek için yetkililerle görüştüm. Sayın Belediye Başkanı bu konuda eskiyi suçlayarak bir manipülasyonla olayın içinden sıyrılmaya çalışıyor. 2.5 yıllı geride bıraktığını düşünürsek gözlemlerim neticesinde de eskiyi artık karalamaktan bununla siyaset yapmaktan ziyade fiziken icraatları doğru yapması gerekiyor" dedi. 

KALDIRIM VE KAVŞAKLAR DA HATALI”

Özcan'ın kaldırım ve kavşak çalışmalarında da hatalı davrandığını belirten Güner, “Uygulamaların teknik anlamda planlanmasının da yanlış olduğu görülüyor. Mesela kaldırımlarla ilgili planlama yanlış yapılıyor. Asfaltın üzerine bazı bölgelerde kaldırım döşendiğini görüyorum. Kavşaklardaki uygulamaların kullanabilir olması gerekir. Çünkü geniş ve uzun araçların manevra kabiliyetini engelleyeceğini ve zorlaştıracağını görüyorum. Binek araçlarla bile bunların zor olduğu yerler görülüyor. Özellikle 2.5 yıl sonunda Sayın Başkanın pas attığı ya da olayı manipüle ettiği konu çerçevesinde de Sayın Özcan kanalın kapatılması projesinde yüzey sularının toplanarak Borazanlar ve Kuruçay Deresi’ne akmasının kendisinin de söylediği gibi hata sonucu olduğunu söylüyor ama bu henüz düzeltilmemiş ve su baskınlarına bunun neden olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 

BELEDİYE'DE TEKNİK KADRO KALMADI”

Belediye'nin yönetiminde artık teknik kadro kalmadığını ve Özcan'ın da kendisine bağladığı Fen İşleri'nin tecrübe ve bilgi birikiminden yoksun olması nedeniyle sağlıklı yürütülemeyeceğini kaydeden Güner, Özcan'ın AK Partili mühendis Meclis üyelerinden teknik destek alabileceğini ancak Meclis'te bir ciddiyetin kalmadığını belirtti. Güner, “Ne yazık ki Belediye’de bu alt yapıyı sağlayacak yönetim pozisyonunda olan arkadaşlar uzaklaştı belediyeden. Fen İşleri birimini kendisine bağlandı. Sayın Başkan’ın bu konuda hata yaptığını düşünüyorum. Teknik anlamda bu konuda bilgi donanımı yok. Eğitimini almadığımız bir konuda protik olarak uygulamada yanlışlara sebep oluruz. Teknik anlamda bizim Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımızdan destek alabilir. Bu konuda teknik tecrübe ve bilgiye sahip arkadaşlarımız var. Ama tabi Meclis kürsüsünde de konular stand-up şova dönüyor. En azından fikirler ifade edildiğinde dinlenmeli ve şov malzemesi haline gelmemesini isterdim” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.