28 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 171.113
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.845
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 177
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.845
Siyaset

AK Parti’nin ilk başkan adayı çıkış sinyalini verdi

Aralık ayında yapılması planlanan AK Parti Bolu İl Kongresi’nde aday olması beklenen Selami Konyalıoğlu çıkış sinyallerini verdi.

AK Parti’nin ilk başkan adayı çıkış sinyalini verdi
mntyapi banner

Adalet ve Kalkınma Partisi yerelde en hareketli dönemlerinden birine daha girmeye hazırlanıyor. Aralık ayında yapılacağı tahmin edilen Bolu İl Kongresi için henüz aday ya da adaylar kamuoyuna çıkmazken partinin Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın il başkanlığına devam edip etmeyeceği de merak ediliyor.

AK Parti’de tüm bu sorular cevaplanmayı beklerken 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin 10 Belediye Başkanı aday adayı içinde yer alan Selami Konyalıoğlu Ankara’da sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen ikili görüşmelerden Bolu’ya yüksek moralle dönen Konyalıoğlu sosyal medya hesaplarından özgeçmişini de paylaştı.

Konyalıoğlu, 1971 yılında Bolu merkeze bağlı Çampınar köyünde dünyaya geldi. Eğitimine Sultanköy İlkokulu’nda başlayarak Gazipaşa İlkokulu, 50.Yıl Ortaokulu, Bolu Atatürk Lisesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam eden Konyalıoğlu, bu süre zarfında sporla da ilgilendi. Konyalıoğlu judo, güreş, bisiklet, taekwondo ve dağcılık spor dallarında lisanslı olarak spor yaptı. Askerliğini yaptıktan sonra Seben’de hekimlik yapan Konyalıoğlu, 2004-2010 yılları arasında Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nde baştaBulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü olmak üzere bir çok şubenin yöneticiliğini yaptı. Konyalıoğlu, WHO (Dünya Sağlık Örgütü)tarafından taltif edildim, ayrıca Acil ve 112 servisinde de hekimlik yaptı. UMKE Bolu’nun kuruculuğunu da yapan Konyalıoğlu, B.A.İ.B.Ü Tıp Fakültesi SGK birimi ile SÜYAM’da eğitici olarak görev aldı. 2013’de B.A.İ.B.Ü Mediko Sosyal Birimi’ndeki görevimden kendi isteği ile istifa eden Konyalıoğlu, iş sağlığı ve güvenliği firmasını kurdu. Boluspor Klüp Doktorluğu,Termal Tesis Müdürlüğü,Organize Sanayi Bölgesi İşyeri hekimliği gibi görevlerde de bulunan Konyalıoğlu, 2018 yılı Ak Parti Siyaset Akademisi programını başarıyla tamamladı. Konyalıoğlu, Türk Kızılayı, Türk Tabipler Birliği ve Boluspor Klübü üyesi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL