AKGÜL'DEN ÖZCAN'A AYAR...

Henüz Bolu Belediye Başkan Adayı olduğu dönemde yerel seçimler öncesi oylarını alabilmek için dönemin Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Akgül'ü ziyaret ederek, ilk baskı 9 Işık Doktrin kitabı hediye eden Başkan Özcan, tepki toplayan davranışlarını sürdürüyor. Özcan bu kez de Akgül'e hediye ettiği o kitabı geri istedi. Akgül ise kitabı ait olduğu TBMM Kütüphanesi'ne iade edeceğini belirtti. Özcan'ın Bahçeli'ye yönelik sözlerine ise seçimi hatırlatarak cevap veren Akgül, Özcan'a adeta uyardı.

AKGÜL'DEN ÖZCAN'A AYAR...
24 Kasım 2022

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bazen hayret uyandıran, bazen tepki toplayan bazen de esefle kınanan davranışlarına bir yenisini daha ekledi.

Yerel seçimler öncesinde henüz Belediye Başkan Adayı iken oy toplamak için gittiği dönemin Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül’e çeşitli hediyeler ve 1965 basımı ilk baskı 9 Işık kitabı hediye eden Özcan, anlam verilemeyen bir hamle yaparak şimşekleri yine üzerine çekti. Özcan ziyarette Akgül'e hediye ettiği o kitabı geri istedi. Özcan’ın kitabı geri istemesinin nedeni ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdiği tweet sonrası yaşananlar. Yaptığı eleştirilerin ardından ülkücü Akgül ve camiadan aldığı tepkilere kırıldığını söyleyen Başkan Özcan, bu nedenle Ülkü Ocakları'na hediye ettiği Dokuz Işık adlı kitabı Akgül’den geri istedi. 

İddia ise dönemin Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı şimdi ise Bolu Türk Enerji-Sen İl Başkanı olan İsmail Akgül’e ait. Akgül konuyu “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarını haberlerden görünce, bahse konu kitaba baktım. Evet Başkan Özcan, Aralık 2018 tarihinde ocağımızı ziyaret etmek istediğini ortak arkadaşlarımız vasıtasıyla bize iletmişti. Bizde ufak bir kentte yaşadığımızı, siyaseten hiçbir şekilde yan yana gelemeyecek dünya görüşlerine sahip olmamıza rağmen gelen talebe olumlu cevap vermiş, bahse konu görüşmede Tanju Özcan şahsıma 9 Işık Doktiri’nimizin 2. Baskısını hediye etmişti. Şimdi de küçük bir çocuk gibi ‘ben sana küstüm, ver misketlerimi’ diyor” sözleri ile gündeme getirdi.

Özcan’ın bu isteğinin Türk örf ve geleneklerine uygun bir talep olmadığını söyleyen Akgül, Özcan’ın bu davranışına şaşırmadıklarını belirterek kitabı ait olduğu TBMM Kütüphanesi’ne iade edeceğini kaydetti.Akgül, “Kitabı kontrol ettiğimde üzerinde TBMM Kütüphanesi yazdığını gördüm. Demek ki kitap bir şekilde TBMM’den alınmış ve bana hediye edilmiş. Bende kitabı TBMM Kütüphanesine iade ediyorum. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim” diye konuştu.

ÖZCAN’A AYAR VERDİ…

Akgül ayrıca Özcan’a seçimi de hatırlatarak uyarıda bulundu ve “Şimdi bulunduğum pozisyon itibariyle aslında siyasi konulara girmem doğru değil. Ülkücülerin hafızası balıklara benzemez. Tanju Özcan sepet filan demiş. Kendisine hatırlatmak isterim; 7 Haziran 2015 seçim sonuçları üzerine Ak Parti tek başına hükümet kurma çoğunluğunu kaybetmiş, koalisyonlar gündeme gelmişti. CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da HDP’nin dışarıdan desteğiyle CHP-MHP koolisyon hükümetini kurmak istemiş, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye de haddi olmadan Başbakanlığı önermişti. Bu hadsiz öneri sonrası Liderimiz Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna’ demişti. Muhtemelen bu sözde oradan aklında kalmış. Seçim yaklaşmaktadır. Aziz Türk Milleti de Liderimiz Devlet Bahçeli’de zamanı geldiğinde sepeti kimin koluna takacağını gayet iyi bilir” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.