Akşener Bolu'ya geldi

Yeni İtfaiye binasının açılışı için Bolu'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı yoğun ilgi gördü.

Akşener Bolu'ya geldi
16 Eylül 2022

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İtfaiye binasının açılışını gerçekleştirmek için Bolu'ya geldi. 

Akşener, D-100 karayolu Çaydurt mevkiinde yüzlerce partili tarafından karşılandı.  Yol kenarında kendisini bekleyen partilileri selamlayan Akşener, konvoy halinde açılış töreninin yapılacağı Paşaköy Mahallesinde bulunan itfaiye müdürlüğü binasına geçti. İYİ Parti lideri, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Türk bayrakları ve partililerin sevgi gösterileri ile karşılandı. 

Açılış töreninde konuşan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  sığınmacılarına yönelik sözleri nedeniyle tepki çekmesi nedeniyle alanı dolduran yüzlerce önünde canlı anket yapacağını ifade ederek vatandaşlara “Sığınmacılar konusunda benim yaptıklarımı destekleyen bir alkış buyurur mu” dedi. Özcan, söylediklerinin ardından alanı dolduran yüzlerce kişinin kendisini alkışlayarak destek vermesinin ardından “İnşallah İYİ Partimizde öz evladı olmaktan gurur duyduğum CHP’de somut adımlar atar diye düşünüyorum” dedi.
Akşener’den Cumhurbaşkanlığı adaylığı için de destek isteyen Özcan, şunları söyledi:
“Bu arada altılı masa olarak isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Bizler bekliyoruz. Orada şey olursa Bolu’da bir kardeşiniz var. Diploması var, 8 yıllık devlet deneyimi var. Girdiği son beş seçimin hepsini kazanmış bir başarı öyküsü de var. Aklınızın bir kenarında bulunuversin sayın genel başkanım.”

Alanı dolduran yüzlerce kişiye seslenen Akşener ise cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin konuşarak, “Cumhurbaşkanlığı bizim gösterdiğimiz aday olacak. Hem o seçilen cumhurbaşkanının hem de ortaya çıkan iktidarın aynı belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı ve o sosyal devlet olma anlayışını devam ettireceğini ve hatta sosyal hak kavramı üzerinden devletin yapması gereken yardımları çünkü devlet aç ve açıkta insan bırakamaz.” şeklinde konuştu. 

Kendisinden Cumhurbaşkanlığı adaylığı için destek isteyen CHP’li Özcan’a da cevap veren Akşener, şunları söyledi:
“Bolu için çarpan kalbini bilirim. Bolulular için hayallerini bilirim ama vitesi yükseltmiş gördüm. İki şey talep etti. Biri, Meral abla masada beni unutma. Şimdi herkesi komaya sokayım unutmayacağım. İkinci önemli mesaj Nurettin Nebati mesajı. Diyor ki gözünde ışıltı olan abiden daha iyi ekonomi yönetirim. Bunu da unutmayacağım Tanju başkan”

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.