AKŞENER BU HATAYA DÜŞER Mİ?

AKŞENER BU HATAYA DÜŞER Mİ?
18 Eylül 2022

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yanlış üstüne yanlış yapıyor.

Bu davranışları, Allaaddin Yılmaz'ın yeniden aday olup olmayacağını bekleyerek Fatih Metin'in aday gösterilmesinden sonra iştahla saldırdığı belediye başkanlığında aradığını bulamamasından kaynaklanıyor.

Öyle ya Fatih Metin'i daha önce milletvekilliğinden ekarte eden biri olarak bunu yeniden yapmak hiç de zor değildi Özcan için... Ancak Alaaddin Yılmaz'ı deviremeyeciğini bildiği için Özcan, Ak Parti'nin hamlesini beklemiş bundan sonraki seçimlerde asla toplayamayacağı oyları almıştı. Bu oylar Özcan'ın kendi partilileri haricinde diğer partililer ve Yılmaz'ı aday göstermeyen Ak Partililer'in de oylarıydı. Ak Parti böylece Özcan'ın ekmeğine yağ da sürmüs oluyordu.

Belediye başkanlığında aradığını bulamayan "ben yol mu yapacağım, kaldırım mı yapacağım" diyerek bu hizmetleri küçümseyen ve gelin görün ki onları da başaramayan Özcan kendisine yeni bir  istihdam sağlamak için cumhurbaşkanlığına göz koymuşa benziyor. Bolu'yu çıkmaza sürükleyen Özcan, Türkiye'yi ne hale getirir düşünmek bile zor. Üstelik bu hataya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşeneri de dahil etmeye çalışmak düşerken birini de dibe çekmekten başka hiçbir şey değil. 'Meral Abla' nidalarıyla  şirinliğe bürünmeye çalışarak kendisini 6'lı masada unutmamasını söyleyen  Özcan'ın gerçek yüzünü bilenler biliyor. Ortaya çıkardığı başarısızlığı, patavatsızlıkları, haksız davranışları,  son günlerde dikkat çeken kırıcı yönetimi ve ipleri elinden kaçırmasıyla Özcan'ı çıkarcı ekibi ne kadar aklamaya çalışsa da gün gelecek Özcan'ın ve yakın çevresinin gerçek yüzünü tüm Bolu halkı yakından tanıyacak.

O yüzden Akşener'in Özcan'ı aday göstermesi büyük bir hata olacağı gibi bu durum sadece Özcan ve ekibinden başka kimseye de yaramayacak.

Sadece sığınmacılar ile ilgili çıkışı ile bir kişinin cumhurbaşkanı olmaması gerektiği gibi Kur-an'ı Kerim'i öperek göreve başlamasından ötürü bir kişinin haksızlık yapmayacağına, ekmekle oynamayacağına da  inanmamak gerekiyor. 
Ez cümle... Akşener'in düzgün siyasetinde Mansur Başkan gibi bir hizmet adamını aday göstermek dururken Özcan'la hataya düşmemesi, AK Parti Genel Merkezi'nin eski Başkan Alaaddin Yılmaz'ı da tekrar sahaya sürmesi gerekiyor.

Öte yandan diğer partilerin yerel seçimler için inşaat mühendisi ya da mimar gibi teknik aday hazırlamaları gerekiyor.

Gelenin gideni arattığı Bolu'da belediye başkanlığı için de milletvekillikleri için de liyakat gerekiyor.

Zira zaman aleyhe işliyor...

 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.