24 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 161.125
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.713
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.254
Siyaset

Akşener “Pandemi öncesi ile bugün arasında müthiş bir fakirleşme var”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bolu’daydı. Esnafın nabzını tutan Akşener, pandemi öncesi başlayan yurt gezilerinin ilk gününden şuana kadar geçen sürede vatandaşın hızla fakirleştiğini söyledi. Şuana kadar 18 il,..

Akşener “Pandemi öncesi ile bugün arasında müthiş bir fakirleşme var”
mntyapi banner

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bolu’daydı. Esnafın nabzını tutan Akşener, pandemi öncesi başlayan yurt gezilerinin ilk gününden şuana kadar geçen sürede vatandaşın hızla fakirleştiğini söyledi.

Şuana kadar 18 il, 81 ilçe gezdiğini söyleyen Akşener, pandemi öncesi başlayan yurt gezilerinde aylar içinde hızla fakirleşme yaşandığını söyledi.

Akşener, ” Başladığım tarihle bugün arasında müthiş bir fakirleşme var, tahmin bile edemezsiniz. Antalya ile başladık pandemi başlayınca ara verdik sonra baktık pandemi bitmeyince Aksaray’a gittik. Aksaray iktidarın müthiş bir oy aldığı yerlerden biri. 75-80 oranında oy aldığı yerlerden biri. Aksaray’da, Nevşehir, Çorum, Yozgat, Kayseri’de nasıl şikayetlere  sebep olduğunu mutfakların yangın yerine döndüğünü annelerin bize nasıl şikayet ettiğini ağlayarak gördük. Kayseri’de müthiş bir öfke oluşmuş. Gerçekten esnaf yangın yerine dönmüş, mutfaklar yangın ötesine geçmiş” diye konuştu.

Akşener, hükümete yönelik eleştirilerde bulunarak, “Bıktık biz bunlardan. Olmayan şeylerin söylendiği, olmayan iftiraların yapıldığı, insanların gururuyla onuruyla oynandığı, her an bir iftirayla karşılaşabilir miyim korkusuyla yaşandığı bir ülkede hayat sürmez” dedi.

Akşener, daha sonra Mudurnu esnafını ziyaret etti.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL