29 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 168.212
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.281
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 185
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.015
Siyaset

Arınç’a Bolu’dan hangi Ak Partili tepki gösterdi?

Bir haber kanalında katıldığı programda HDP Eski Eş Genel Başkanı Demirtaş ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’a Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban’dan da tepki geldi.

Arınç’a Bolu’dan hangi Ak Partili tepki gösterdi?
mntyapi banner

İNTERBOLUTV HABER

Türkiye Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç’ın bir haber kanalında katıldığı programda HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili yaptığı açıklamaları konuşuyor.

Programda “Demirtaş 3-4 yıldır tutuklu. Tutukluluk cezaya dönüşmemeli. Demirtaş ile bizim 1-2 görüşmemiz oldu. Cezaevlerinde isyanlar, açlık grevleri olmuştu. Selahattin Demirtaş’ı tanımak veya onu yargılamak için onun yazdığı ‘Devran’ isminde kitap var. Ne olur onu alıp okuyun. Ben corona süreci içinde bunu okudum. Belki Selahattin Demirtaş hakkındaki kanaatinizi değiştirmeyeceksiniz ama ve Kürtler ve Kürtlerin yaşadığı travmalar üzerinde kafanızda çok şeyler değişecek” seklindeki açıklamaları ses getiren Arınç’a Bolu’dan da tepki geldi.

Bolu Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban Arınç’a tepkisini sosyal medya hesabından dile getirdi. “Varsın onlar terörist başının kitabini okumaya devam etsinler biz Yasin Börü’ye, Aybüke Öğretmen’e ve binlerce şehide dua etmeye devam edeceğiz” diyen Balaban ülkücü camiadan ve çok sayıda Boluludan destek aldı.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL