ARZU SARI

ARZU SARI

EŞREF SAATİ

YA, GÜVERCİN BİTLERİ ŞEVVAL SAM'I ISIRIRSA!

YA, GÜVERCİN BİTLERİ ŞEVVAL SAM'I ISIRIRSA!
27 Ağustos 2021

Bunalacakmışız…

Bu hafta sonu sıcaklık 40 dereceye yaklaşacakmış.

Hem bunalacağız hem kavrulacağız.

Geceleri esen rüzgardı Bolu’daki tek teselli gündüz sıcağına, bu sene o da yok…

Geceleri de bunalıyoruz, sıcaklık gece de çıkıyor son bir haftadır.

Gece sıcaklığı da 20 derecenin üzerine çıkacak bu hafta.

Sıcakla baş etmeye çalışırken, sıcaktan uyuyamazken bir de güvercin bitleri ile uğraşacağız yine.

Bir aydan fazladır ne bolkona, ne bahçeye, ne parka, ne yeşil alana gidemeyen, gidip de güvercin bitlerinden bir huzur bulamayan Bolulular, artan sıcak havada bir de artan bu minik sineklerle baş etmeye çalışacak.

Belediyenin özellikle sıcak yaz aylarında ilaçlamayı arttırmasını bekleyen Bolulular, ilaçlamanın artmadığı gibi özellikle refüjlerde artan yeşil otların da bakımlarının yapılmasıyla bu otların kesilmesini bekliyor.

Ama ne gezer!..

Refüjlerde uzayan otların, yeşilliğin bırakın güvercin bitleri gibi sineklere mekan olmasını, karşı yoldan gelen araçların görünmediği için kazalara sebebiyet vereceği kimin umurunda ki?

Devletimizin başı Borsa-Hersek’te cami açılışı yaparken, bizim Şehr’ül Eminimiz de Bolu’da cami temeli atıyor. 

Ne mutlu bize…

Acaba hizmetten ziyade en iyi bildiği işi yaparak siyasete damga vuran Sayın Başkanımız; manşetlere çıkmaktan, ülke siyasetine gündem oluşturmaktan vakit bulduğu bi’ara şu refüjlerdeki otların da kesilmesini ve ilaçlama yapılmasını talimat verebilir mi?

Zîrâ artan sıcakla birlikte trafikteki hoşgörü, dönüşlerde otlardan karşı yönü göremeyen sürücülerde, güvercin bitleriyle mücadele ettikleri sırada oldukça azabilir ve Allah korusun kazalara neden olabilir…

Haa bir de bunların Şevval Sam konserinden önce yapılması lazım. Çünkü Şevval Sam’ın rüzgârıyla sarhoş olan Başkanımız konserden sonra bir süre daha kendine gelemeyecektir. 

Malûm; 20 yıldır fotoğrafını cüzdanında taşıdığı Şevval Sam ile yakinen görüşecek olan Sayın Başkanımızın mutluluk sarhoşu olduğu için bunları düşünecek hali olmayacak.

En iyisi o gün gelmeden Bolu’ya bakım ve ilaçlama yaptırsın.

Hadi Bolulular neyse de, Allah muhafaza ya güvercin bitleri Şevval Sam’ı ısırırsa?

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

ARZU SARI yazıları