24 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 161.125
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.713
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.254
Ekonomi

Ateş: Cumhuriyetimiz 100. yaşına koşar adım ilerliyor

Cumhuriyetin ilanının 97. yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da millet olarak Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü büyük..

Ateş: Cumhuriyetimiz 100. yaşına koşar adım ilerliyor
mntyapi banner

Cumhuriyetin ilanının 97. yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da millet olarak Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecan ile karşılıyoruz. 97 yıl önce millet olarak verilen kurtuluş mücadelesinin ardından Cumhuriyetimizin tüm dünyaya ilan edildiği gün, tarihimizin en önemli ve gururlu günlerinden birisidir” dedi.

Cumhuriyetin 100. yaşına koşar adım ilerlediğini söyleyen Bolu TSO Başkanı Türker Ateş yayımladığı mesajda “Cumhuriyetimiz, üzerinde yaşadığımız bu topraklar üzerinde kader birliği yapmış, kalbi vatan, millet ve bayrak sevgisiyle atan, bağımsızlığa ve hürriyete inanmış milyonlarca bireyin en büyük ortak değeridir” dedi.

Atatürk’ün çizdiği hedefler doğrultusunda başlayan muasır medeniyet yolculuğunda bugün yola hız kesmeden devam edildiğini belirten Ateş, “Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, birliğimiz ve beraberliğimizden aldığımız güç ile yarınlara daima umutla ve güvenle bakıyoruz. Her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak kazanılmış bu güzide emaneti, bizden sonraki nesillere daha büyük, daha güçlü ve daha müreffeh biçimde bırakabilmek; yarınların güçlü ve her yönden kalkınmış Türkiye’sini hep birlikte inşa edebilmek için tüm gücümüzle çalışmaya bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Bu vesileyle, ulusal bağımsızlığımızın ebedi simgesi olan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde, tüm üyelerimizin, halkımızın ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, üzerinde yaşadığımız topraklarımızı kanlarıyla bizler için edebi vatana dönüştüren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum” diye konuştu.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL