16 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 167.211
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 8.314
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 169
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 9.109
Siyaset

“Ateşle oynayan ya kendini ya ülkesini yakar”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

“Ateşle oynayan ya kendini ya ülkesini yakar”
mntyapi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Bugün Amerikan seçimlerini kazanan Biden işi gücü bırakmış Türkiye’deki hükümeti devirmek için planlar yapıyor. Ama Türkiye ile uğraşmak ateşle oynamaya benzer. Ateşle oynayan ya kendini ya ülkesini yakar. Bugün olduğu gibi” dedi.

Yıldırım, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, bugün gençliğe her dönemkinden daha fazla ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Gençliğin bir milletin umudu olduğunu belirten Yıldırım, “İyi yetiştirilmiş bir gençlik varsa o milletin, o devletin geleceğinden endişe etmeyin. Ama gençliğimizi iyi yetiştiremezsek bir gün bu topraklarda yok olur gideriz. O yüzden gençlerin devletini, milletini iyi tanıması, sevmesi, kültürünü, töresini bilmesi için onları yetiştirmemiz gerekiyor. Bu sebepten dolayı da bizlere çok büyük sorumluluk düşüyor” şeklinde konuştu.

Yıldırım, ABD’deki başkanlık seçimlerine işaret ederek, “Bugün Amerikan seçimlerini kazanan Biden işi gücü bırakmış Türkiye’deki hükümeti devirmek için planlar yapıyor. Ama Türkiye ile uğraşmak ateşle oynamaya benzer. Ateşle oynayan ya kendini yakar ya ülkesini yakar. Bugün olduğu gibi. Bir taraftan da Amerika’da Biden’in kazanmasıyla birlikte ümitlenen bazı hainlerin bugünkü durumlarına da tekrardan tanıklık ediyoruz” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasına da değinen Yıldırım, bunun ardından üniversitede yaşanan olaylarla ilgili CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu eleştirdi.

Yıldırım, Türkiye’nin bugün Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile koruma altına alındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kısa sürede yaptıklarımıza bakın. Çok şükür Türk dünyasının kanayan yarası Karabağ’da zafer elde ettik. Irak’ta, Suriye’de örgüt kafasını kaldıramıyor. Türkiye’yi sıfır terör noktasına getirdik. Çok şükür şehit vermiyoruz. Karakollarımız basılamıyor. Kapalı Maraş’ı açtık. Ayasofya’yı açtık. Kendi gemilerimiz Karadeniz’de, doğu Akdeniz’de petrol, doğal gaz arıyor. Çıkarmak üzere. Emin olun petrol ve doğal gaz çıktığı zaman Türkiye’de hiçbir ekonomik sorun kalmayacak. Zaten şu an bütün sancı bundan kaynaklı. İçerideki hainler ‘Petrol, doğal gaz çıkarsa işimiz biter.’ diyor. Dışarıdaki iş birlikçileri de dışarıdaki düşmanlarımız da ‘Bunlara da ulaşırsa artık Türkiye’yi tutamayız.’ diyor. 2023’te Allah izin verirse önümüzde hiçbir engel kalmayacak.”

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL