Aydın: Bolu'nun adını kimse lekeleyemez!

Köroğlu ile anılan Bolu'nun adının, ayı ve geyik heykeli ile lekelenmeye çalışıldığını söyleyen AK Parti Bolu Milletvekili Aydın, “Kimsenin gücü Bolu'nun adını lekelemeye yetmez zira bilinsin ki emaneti geri almak boynumuzun borcu, Bolu'ya sözümüzdür” dedi

Aydın: Bolu'nun adını kimse lekeleyemez!
24 Şubat 2021
AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, partisinin 7. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı hedef aldı. “BOLU’NUN ADI BU SİYASİ ANLAYIŞ NEDENİYLE LEKELENİYOR” Hangi partiye mensup olursa olsun Bolu’nun bugün hak etmediği bir yerel yönetim tarzıyla idare edilmeye çalışıldığını söyleyen Aydın, “Derdimiz Bolu Belediyesi’nin yapamadıklarını anlatmak değil ancak Bolu’nun adı bu siyasi anlayış nedeniyle lekeleniyor” dedi. Özcan’ın göreve gelir gelmez çöp toplamayı beceremeyince çöplerin başına kamera koyacağını söyleyerek Boluluların tavrını görmezden geldiğini belirten Aydın, Meclis toplantısında yaşananları da hatırlattı. Aydın, “Göreve gelir gelmez çöp toplamayı bile beceremeyince ‘çöpler dışarı atılıyor, bunları mutlaka bir siyasi görüşe sahip olanlar atıyor bunları tespit etmek için çöpün kamera koyacağım’ diyerek Bolulu vatandaşlarımızın hani o devletine irade ve iradeye saygılı tavrını görmezden gelen, hiçe sayan zihniyet, halka açık belediye meclis toplantısında belediyedeki ahlaki olmayan tavırların dillendirilmesi üzerine ‘ne yapayım baş edemiyorum, söylemekten hicap duyuyorum ama sulara ne katayım’ diyerek yine o aile yapısına verdikleri kıymetle namus ve şeref timsali olan hemşerilerimin ulusal basına düşmesine sebebiyet verdi. Bugün oturduğu yerde Bolu’ya affınıza sığınarak ‘ayı heykeli mi, geyik heykeli mi yapayım’ diyerek yüzyıllardır kahramanlıkları ile destan olmuş adı Köroğlu ile anılan yiğit, mert Anadolu evladı olan yurdum insanını incitmektedir. Kimsenin gücü Bolu’nun adını lekelemeye yetmez zira bilinsin kiemaneti geri almak boynumuzun borcu, Bolu’ya sözümüzdür” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.