04 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 187.518
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 187
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.190
Eğitim

BAİBÜ’de “Uzaktan Eğitim” çalıştayı düzenlendi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) pandemi nedeniyle halen üniversitelerde uygulanan uzaktan eğitim modeli ve uzaktan eğitimde kalite güvencesinin ele alındığı güncel bir çalıştay programı düzenlendi. Bolu AİBÜ Eğitim Fakültesi..

BAİBÜ’de “Uzaktan Eğitim” çalıştayı düzenlendi
banner

mntyapi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) pandemi nedeniyle halen üniversitelerde uygulanan uzaktan eğitim modeli ve uzaktan eğitimde kalite güvencesinin ele alındığı güncel bir çalıştay programı düzenlendi.

Bolu AİBÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Kalite Koordinatörlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Uzaktan Eğitimde Kalite Güvencesi Çalıştayı”, online olarak gerçekleştirildi. Akademisyenlerin ilgiyle takip ettiği çalıştayın açılış konuşmasını, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı yaptı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim camiasının yanı sıra işverenlerden çalışanlara herkesin, ansızın gelen bir salgınla sarsıldığını hatırlatan Rektör Alişarlı, bu noktada, görevlerini yerine getirirken en büyük özveriyi gösteren sağlık çalışanları ile pandemi sürecinin sağlıklı şekilde atlatılması için emeklerini esirgemeyen başta emniyet güçleri olmak üzere tüm kurumların yanında olduklarını ve her zaman canı gönülden desteklemeyi sürdürdüklerini vurguladı.

HOCALARIMIZ ÖZVERİYLE, GAYRETLE DERSLERİNİ VERİYORLAR”

Öğretim görevlilerinin uzaktan eğitimi büyük bir özveriyle, birebir, yüz yüze oluyormuşçasına gerçekleştirmeye gayret ettiklerini söyleyen Rektör Alişarlı şöyle devam etti:

“Elbet bazı aksaklıklar oluyor, çünkü bir hat üzerinden binlerce hatta milyonlarca öğrenci bu eğitimi takip ediyorlar. Tıkanıklığı, zorluğu elbette olacak. Hazırlıklı üniversiteler, bu zorlukları küçük hatalarla atlatıyorlar. O yüzden iyi bir hazırlık süreci önemli. Bu süreç, tamamen sizlerin bu işi ciddiye almanızla, önemsemenizle ilişkili bir süreç. Yani değerli hocalarımız bu işe ne kadar ehemmiyet veriyorlarsa, biz de bu işte o kadar başarılı olacağız. Bu süreç hakikaten bizim için önemli ve dediğim gibi sizlerin gayretleriyle yürüyecek. Sizler, ekran karşısında öğrencilere ne kadar sıcak ve samimi görünürseniz, ne kadar dersinize ilgi gösterirseniz, uzaktan eğitime katılım o kadar çok artacak. Bunun için daha iyi ve verimli olmak için çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

“UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİ, EL ELE VEREREK, BAŞARIYLA GEÇECEĞİZ”

Kasım ayında benzer bir çalıştay daha yapılacağını vurgulayan Rektör Alişarlı, “Bugün yapacağımız çalıştayda değerli katılımcılar sizlere önemli sunumlar yapacaklar. Kasım ayında gerçekleştireceğimiz eğitim çalıştayıyla da, bu konular çok daha geniş bir şekilde ele alınacak. O yüzden bu çalıştaya ve aynı zamanda Kasım ayında yapılacak eğitim çalıştayına katılmanız bizler için önemli ve değerli. Bu noktada, siz değerli hocalarımızdan ilginizi ve desteğinizi sürdürmenizi istiyoruz. Bu süreci hep beraber, el ele vererek başarılı bir şekilde geçirmek hepimizin arzusu” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından BAİBÜ öğretim üyeleri; Prof. Dr. Zeki Arsal “Kalite Standartlarına Uygun Program ve Öğrenme Çıktılarının Oluşturulması”, Doç. Dr. İbrahim Alper Köse “Pandemi Sürecinde Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları”, Dr. Öğr. Üyesi Yasin Aydın “Uzaktan Eğitimde Öğrenmeyi Etkileyen Psikolojik Faktörler”, Dr. Öğr. Üyesi Meriç Tuncel “Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek Öğretim Strateji ve Yöntemleri” ve Dr. Öğr. Üyesi Nuh Yavuzalp “Uzaktan Eğitim İçin Kullanılabilecek Teknolojiler ve Uygulamalar” konularında sunum yaptılar.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL