"Bolu 15 yıllık kazanımlarını kaybediyor"

Bolu Belediyesi AK Parti Grubu Meclis Üyeliğinden istifa eden Burak Balaban, Bolu Milletvekilliği için aday adayı oldu. Basın toplantısında Millet İttifakı ve Bolu Belediye Başkanlığı'nın icraatlarını eleştiren Balaban, Bolu'nun geçen 4 senede 15 yıllık kazanımlarını kaybetmeye başladığını söyleyerek Millet İttifakı'nın seçimi kazanması halinde ise Türkiye'nin 2002 yılı öncesine döneceğini iddia etti.

"Bolu 15 yıllık kazanımlarını kaybediyor"
22 Mart 2023

AK Partili Burak Balaban 14 Mayıs'ta Bolu Milletvekili seçilmek için partisinden aday adayı oldu. Bolu AK Parti İl Başkanlığı'nda yapılan toplantıda basına açıklama yapan Balaban, hem Bolu Belediye Başkanlığı icraatlarını hem Millet İttifakı'nı eleştirdi.

Balaban, “2002 yılına girerken siyasi iktidarsızlıklarla, parçalanmaya mahkum koalisyonlarıyla, memur maaşlarını ödemekte zorlanan, küçücük Avrupa ülkelerinden alınabilen borçlarla mutlu olan, hastalarını hastanelerde rehin bırakmak zorunda kalan, ımf boyunduruğunda emirler alan bir Türkiyeden; dünyada sözü geçen, dünya 5 den büyüktür diyen, azerbaycanda karabağ zaferinin mimarı olan , milli savunma silahlarını yüzde 75 yerlilik oranına çıkaran , ihasını, sihasını , hür jetini, hürkuşunu , milli piyade tüfeğini, atak helikopterini, radarını, savunma sistemlerini kendi üreten; enerjide dışa bağımlılığını azaltan, nükleer santraline hızla devam eden, milli ve yerli otomobilini üreten, ihracat ve istihdam ile kalkınma modelini seçen , pkk terörünü, fetöyü bitiren 21 yıllık bu mücadele hiç de kolay olmamıştır. Yine 2002 yılında doğru düzgün 1 parkı dahi olmayan, doğalgazı olmayan, arsenikli kuyu suyuna mahkûm edilmiş, yıllardır bitirilemeyen bolu dağı tüneli dert tüneli olmuş, bir terminali dahi olmayan küçük bir anadolu kasabası görünümündeki bolumuz recep tayyip erdoğan liderliğinde ak parti kadroları sayesinde bugün ülkemizin örnek gösterdiği, bizim tabiatın kalbidediğimiz örnek illerden biri olmayı başarmıştır” dedi.

Bolumuzda 2019 yerel seçimlerinden sonra geçen 4 sene bize göstermiştir ki, Ak Parti ve Cumhur İttifakı kadroları olmadan Bolumuz bırakın 1 adım ileri gitmeyi 15 senede yerelde elde ettiğimiz kazanımları dahi kaybetmeye başlamıştır. Bir örnek vermek gerekirse binlerce km öteden özel sistemlerle ithal ettiğimiz doğalgazın m3 fiyatı 6tl bile değilken, dönemimizde kazandırdığımız Gölköy suları ile enerji harcamadan gelen Karadere sularını Bolumuza esnafımıza m3 fiyatını 40 tl ye ,yani doğalgazın 6.5 katı fahiş fiyata satan mevcut belediye zihniyetini hayretler içinde izlemekteyiz. Yerel yönetimlerde bu 4 yıllık süreçte önemli bir icraat oryata koyamayan, bu gibi sayısız örnekle kazanımları yok eden  zihniyetin Allah göstermesin Türkiye’de iktidar olduğunda yine o 2002 öncesi kaos ortamına dönmeyi arzuladığı da açıktır. O tarihleri bilen bireyler olarak Allahın izniyle genel seçimleri Cumhur İttifakı olarak kazanmak ve Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçtirmek boynumuzun borcudur.

İşte bu ahval ve şerait içinde bu kutsal davada Burak Balaban olarak aday adaylığımı ilan ediyorum. bu seçimlerde ister aday olayım ister aday olmayayım, bugüne kadar her seçimde olduğu gibi yine sahada olacağıma ve yine hiç durmadan çalışacağıma da söz veriyorum.  14 mayıs gecesi Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferi sonrası balkon konuşmasını hep birlikte dinlemeyi de Allahtan niyaz ediyorum.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.