BALABAN'DAN ÖZCAN'A MEYDAN BALANSI

Bolu Belediyesi Meclis Üyesi Balaban, Meclis toplantısında eleştiri bombardımanına tuttuğu Özcan'ı, Belediye Meydanı'nda yapılan çalışmalarla eleştirdi. Bolu genelinde yerine getirilmeyen hizmetleri de gündeme taşıyan Balaban, Özcan'ı adeta köşeye sıkıştırdı.

3 Eylül 2020

Bolu Belediye Meclis toplantısında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı adeta eleştiri bombardımanına tuttu.

“BU NEYİN KAFASIDIR ALLAH AŞKINA? BÖYLE MEYDAN OLUR MU?”

Özcan’ın icraatlarını değerlendiren Balaban, Belediye Meydanı’ndaki çalışmaları eleştirdi. Meclis’te defalarca istemelerine rağmen Özcan’ın projesini göstermeyip, CHP’li teknik üyelerin dahi haberi olmadan meydan projesini yürürlüğe koyduğunu söyleyen Balaban, “Mecliste defalarca istememize rağmen projesini mecliste dahi göstermeyip, hadi bizi bırakın, CHP’deki teknik meclis üyelerinin dahi haberi olmadığını söyledikleri; lakin haberlerinin olmaması onlardaki sorumluluğu açık söylüyorum kaldırmaz, onlar da sorumludur bu durumdan; 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı adeta hiç eden, dümdüz bir alana yapbozlarla saçma sapan duvarlar, tepeler oluşturan bir yapıyla neyi nasıl konuşacağız? Bu meydanın 15 Temmuz’dan kalan bir ruhu var, bir hikayesi var, bunların hepsi adeta yok edilmek istense ancak bu yapılabilirdi. Meydan desek vallahi meydan değil, park desek vallahi park değil. Bu neyin kafasıdır Allah aşkına? Böyle meydan olur mu? Nerde görülmüş böyle meydan? Açın bakın sözlüğe meydan kelimesinin karşısında ne yazıyor?” dedi. 

MEYDANDA BERLİN DUVARI GİBİ DUVAR!”

Meydan’da yapılan düzensiz çalışmalar nedeniyle Köroğlu Heykeli önünde fotoğraf çektirmek isteyenlerin heykele ulaşamadığını söyleyen Balaban, “Meydanda bulunan turistlerin fotoğraf çektirdiği Köroğlu heykeline bu millet nasıl nereden yaklaşacak, nasıl fotoğraf çekecek? Bu millet bu meydanda nasıl yürüyecek? Bankadan geldiğinizde sağdan gidemezsiniz, çünkü saçma sapan kimseye sorulmadan alınan karar sonrası otobüslerin bu alana girmesi kararı var ve onun şeridi var, yanında da bisiklet yolu var, o tarafa gidemez yayalar, dümdüz olması gereken meydanda karşısına çıkan Berlin Duvarı gibi 2 metrenin üzerinde duvar…

BOLULULAR’A ŞİKÂYET EDİYORUM”

Sol tarafta daracık bir yürüyüş alanı, baştan aşağı komple fecaat, saçmalığın daniskası. Böyle meydan olmaz, olamaz. Bu meydanı bu hale getirenleri, her kim sorumluysa önce Allah’a havale ediyorum, sonra da Bolululara şikâyet ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

3 yorum yapılmış

  • Bolulu (3 Eylül 2020 - 11:28)
    Bugüne kadar sen ne yaptın boluyada ahkam kesiyorsun ne iş yaptın da konuşuyorsun sadece kendinize çalıştınız.
  • 14bolu (5 Eylül 2020 - 01:33)
    Yapılmış güzel işlere bi helal olsun diyin saçma sapan muhalefet olacağız diye bari kendinizi küçük düşürmeyin. Asıl fecaat olan koca alanın beton yığını olmasıydı. Şimdi yeşil alanlar güzel peyzajlar oluşturuldu bunun neresi kötü. Helal olsun Tanju başkana.
  • Gurbetteki Bolu lu (6 Eylül 2020 - 23:25)
    Betonu medeniyet zanneden yeşili sadece dolarda seven zihniyet betondan kurtulan demokrasi meydanını kabullenemiyor belediyeyi kaybetmeyi hazmedemiyor gündemde kalmak için eleştiriyor sayın Özcan cevabını vermiştir yada verir