Bandakçıoğlu'ndan Yetkin'e destek...

Bolu DEVA Partisi İl Başkanı Yetkin'in, Vali Ümit'in Köroğlu Dağları Master Planı ile ilgili verdiği müjde sonrası “İlin vekilleri dururken müjde vermek Sayın Vali'ye mi kaldı? Daha uygulama imar planları ve alt yapı planlamaları yapılacak. Ortada fol yok yumurta yok. Sanırım Vali Bey seçim ortamının havasıyla vekil adaylığına hazırlanıyor. Bu gelişmenin müjdelenecek bir kısmı yok” sözlerine CHP'li Bandakçıoğlu'ndan destek geldi. Bandakçıoğlu, “Bolu'dan Davos çıkmaz” dedi.

Bandakçıoğlu'ndan Yetkin'e destek...
13 Ocak 2022

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basına yaptığı açıklama ile Köroğlu Dağları Master Planı hakkında müjde vererek Davos’u Köroğlu Dağları’na getireceklerini söyleyen Bolu Valisi Ahmet Ümit; Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa’nın en gelişmiş ve modern kongre merkezinin Bolu’ya yapılacağını belirtmişti.

YETKİN, “MÜJDE VERMEK VALİMİZE Mİ KALDI?” DEMİŞTİ

Vali Ümit’in verdiği müjde ile Bolu’da AK Partili siyasilerin yok sayıldığını söyleyen Bolu DEVA Partisi (Demokrasi ve Atılım Partisi) İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin, “Ak Parti yöneticileri ve Milletvekilleri, son dönem yaşanan ekonomik kriz ve olumsuz hava sebebiyle kafalarını iyice kuma gömünce Bolu ile ilgili açıklamalar yapmak atanmışlara kaldı. Yıllar öncesinde hazırlıkları yapılmış müşterisini bekleyen bir bölgenin tekrar Turizm kisvesiyle inanılmaz bir ranta dönüşmesini Bolumuza bir müjde olarak sunmak Sayın Valimize mi kaldı?” diye sormuştu.

“DAVOS, YA BENİMSİN YA TOPRAĞIN!”

Yetkin'in açıklamalarına CHP’li Bandakçıoğlu destek verdi. Bolu Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cumhur Bandakçıoğlu Davos’un coğrafik konumu nedeni başta olmak üzere çeşitli nedenlerden ötürü Köroğlu Dağları’nda anılamayacağına dikkat çekerek,  “Bolumuzun bir kez daha Davos olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini görmüş bulunuyoruz. Çalışmayan Gazetecilerden olup usta bir köşe yazarı olan Deva Partisi Bolu İl Başkanı kıymetli kardeşim Nadir Gürkan Yetkin, Çalışan Gazetecilere nispet yaparcasına sorduğu ‘Vali’ye mi kaldı Müjde vermek’ başlılıkla açıklaması bu konunun daha çok su kaldıracağına ve gündemi meşgul edeceğine delalettir. Ben de, özünde devlet adımı duruşu ve kumaşı olduğuna inandığım sayın valimizin biraz da ülke gerçeklerinin oluşturduğu ortam sebebiyle fazla siyasi durduğunu ve de bu duruşun artık siyaset kulvarına transferin bir göstergesi olarak görenlerdenim. Son Davos müjdesi, sevgili Nadir Gürkan Yetkin’in söylemek istediği gibi AK Parti’nin Bolu’da ki önde gelen isimlerini de ters köşe yapmıştır. Eğer Davos ve Bolu’ya geri dönecek olursak; Daha önceleri çokça yazmama rağmen bir kere daha belirtmek isterim; Bolu’dan Davos çıkmaz! Bolu’nun Davos olması için Türkiye’nin de İsviçre olması gerekir. Güzel memleketimiz, vurdum duymaz, sadece bir sonraki seçimi ve alacağı oyu düşünen; ‘Ölü evinin yasçısı, düğün evinin defçisi’ siyasetçileri, onların atadığı ve baskıladığı idarecileri ve kendilerine oy verip göreve getiren geleceği değil sadece bugünü düşünen seçmenleri sayesinde bir adım ileri gitmez. Gitmediğini ’de hepimiz yaşayarak görüyoruz. Mahvedilmişe ve mahvedilmeye devam eden, dağları, taşları, ovaları, yaylaları ve akan sularıyla Bolumuz yerinde saymaktadır. Hâlbuki o yaylalar öyle bir olabilirdi ki, her birinden bir kartpostal çıkarabilirdik. Maalesef bunu bugün başaramadık. Halen şansı devam eden bölgeler var. Kendisini saklayabilmiş koruyabilmiş yeler var. Sadece istemek gerekiyor. Doğruyu bulmak o kadar zor değil. Torunlarımıza çok daha güzel bir Bolu bırakarak onlar tarafında hayırla anılmak zihinsel ve yönetsel bir değişiklikle mümkündür” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.