Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

İzzet Baysal Vakfı'nın Bolu genelindeki lise birincilerini ödüllendirdiği geleneksel “İzzet Baysal Vakfı Ortaöğretim Okul Birincileri Başarı Ödül Töreni”nin 35'incisi gerçekleştirildi. Törende, Bolu genelindeki liseleri birincilikle bitiren 49 öğrenciye ve Sosyal-kültürel ve sanatsal dallarda Türkiye birincisi olan 4 öğrenciye ödülleri verildi.

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
4 Ağustos 2022

Bolu Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, kurum müdürleri, İzzet Baysal Vakfı yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyeleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmalarıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı yaptıkları konuşmalarda başarılı öğrencileri tebrik ettiler, başarılarının devamını dilediler.

Törende konuşan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Bugün burada İzzet Baysal Vakfı aracılığıyla okullarımızda başarılı olan öğrencilerimizi ödüllendirmek için bir arada bulunmaktayız. Hep birlikte hangi alanlarda bulunuyorsak, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” anlayışıyla çalışarak gençlerimize örnek olmalı ve onları çok iyi yetiştirmek suretiyle geleceğe hazırlamalıyız. Bu bizim için son derece önemli bir konu. Gençlerimize gönülden inanıyoruz. Bu vesileyle ödül almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi, onlara emek veren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bolu’nun çok kıymetli büyüğü, değeri olan merhum İzzet Baysal’ı eğitim ve sağlık başta olmak üzere vermiş olduğu destekler dolayısıyla bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, birçok alanda gelişen Bolumuza katkı sunmaya devam eden, vakıf kültürümüzü yaşatan İzzet Baysal Vakfına da teşekkür ediyorum" dedi.

LİSE BİRİNCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

Protokol konuşmalarının ardından Bolu il genelindeki liselerde eğitim alan ve birinci olan 49 öğrenciye ve Sosyal-kültürel ve sanatsal dallarda Türkiye 1’incisi olan 4 öğrenciye İzzet Baysal Vakfı tarafından 1.000 TL. nakit para, Şanlı Türk Bayrağı, takdir belgesi, Nutuk ve vakıf yayınlarından oluşan hediyeler Vali Kılıç ve protokol tarafından verildi.

Tören ödül alan öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.