25 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.109
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.642
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 137
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.682
Bolu

Başkan’dan ‘Göynük’e taşının’ çağrısı…

Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya, Göynük’ten taşınan hemşerilerine ‘Geri dönün’ çağrısında bulundu. Çankaya, “Diğer İl ve İlçelerde yaşayan değerli hemşerilerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstererek ikametgâhlarını Göynük şehir merkezine taşımalarını rica ediyorum’ dedi.

Başkan’dan ‘Göynük’e taşının’ çağrısı…
mntyapi

Bolu’nun Göynük İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Çankaya Göynük’te yaşayıp ikameti başka yerde görünen ve başka il ve ilçelerde yaşayan hemşerilerine ikametlerini Göynük’e aldırmalarını rica etti.

Belediye’nin  ‘İkametgâhınızı Göynük’e Taşıyalım Belediyemizin Hizmet Kalitesini Arttıralım” sloganıyla Göynük şehir merkezinde ya da farklı il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlara ikametlerini Göynük’e aldırmaları konusunda çağrıda bulunan Çankaya “Bilindiği üzere bizim gibi küçük ölçekli belediyelerin en büyük gelir kaynağı İller Bankası’ndan aldığı paylardır. Bu da ilçemizde resmi olarak ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmektedir. 2019 TUİK verilerine göre Göynük şehir merkezinde yaşayanların sayısı 4188’dir. Bilindiği üzere aslen Göynüklü olup yaz veya kış aylarını göynükte geçiren ancak ikametgâhları göynük dışında olan binlerce hemşerimiz bulunmakta. Kendilerinden ikametgâhlarını Göynük’e almalarını rica ediyoruz. Her bir vatandaşımızın yaşadığı merkeze katkı sağlamasını bekliyoruz. İller Bankasından aldığımız payın artması Belediyemizin hizmet kalitesini artması anlamına gelmektedir, Bunun için alınan her ikametgâh, Göynüğümüz için artı bir avantaj demektir’” dedi.

Çankaya “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek, ekonomik anlamda daha güçlü Göynük Belediyesi için merkez Belediye nüfusumuzu arttırmamız gerekiyor. Yaz aylarında köyde bahar ve kış aylarında büyük ölçüde Göynük şehir merkezinde ikamet eden vatandaşlarımız başta olmak üzere diğer İl ve İlçelerde yaşayan değerli hemşerilerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstererek ikametgâhlarını Göynük şehir merkezine taşımalarını rica ediyorum” diye konuştu.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol
semmakbolu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL