BELKİ DE OSCAR KIBRISCIK'A GELİR…

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde çekilen “Servis” adlı film, 24–30 Ağustos tarihleri arasında Danimarka'da gerçekleşecek Odense Uluslararası Film Festivali'nde yarışacak. Film derece alması halinde Oscar yolculuğuna çıkacak.

29 Mayıs 2020

Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde çekilen Servis isimli film ödüllerin peşine düştü. Ulusal ve uluslararası film festivallerinden biri olan Odense Uluslararası Film Festivali'ne başvuran 3 bin film arasından yarışmaya hak kazanan film, Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış olan kadın bir öğretmenin hiç araç kullanmayı bilmediği halde öğrencilerinin okula daha rahat gidebilmeleri için servis şoförlüğü yapmaya karar vermesini konu alıyor. Çocuk sevgisiyle, öğrenmeye ve öğretmeye olan azmiyle dolu olan Nebahat’in sonunda minibüsü sürmeyi öğrenmesi ve başından geçen olayların anlatıldığı filmde Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ rol alıyor. Öğrencilerini evlerine güvenli ve sıcak bir şekilde götürebildiği için yaşadığı mutluluğun hikayesiyle izleyenleri etkileyen film, festival yolculuğunu sürdürecek.

Film, Danimarka’da büyük ödülü kazanması halinde Hollywood’da düzenlenen Oscar Ödülleri’nde kısa listeye kalmak için ön jürilerin takdirine doğrudan sunulacak ve böylelikle Servis filminin Oscar yolculuğu başlamış olacak.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

7 yorum yapılmış

 • Cahit Yalçın (30 Mayıs 2020 - 01:53)
  Başarılar diliyorum.
 • yüksel bilgin (30 Mayıs 2020 - 06:58)
  yolunuz açık olsun
 • Adem ozer (30 Mayıs 2020 - 10:55)
  Kiprisçık için başarılar dilerim
 • Hayati Ahtik (30 Mayıs 2020 - 11:29)
  Yolunuz açık olsun başarılar diliyorum haydi bakalım inşallah kıbrıscık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum
 • Levent kapan (30 Mayıs 2020 - 13:33)
  Yolunuz açık olsun başarılar diliyorum.birde filmi bizler nezaman izleyebiliriz,?
 • Metin Yılmaz (31 Mayıs 2020 - 00:02)
  Yolunuz açık olsun,basarilar dileriz.
 • Taner Altay (31 Mayıs 2020 - 07:24)
  Umarım ödül alınır ve Kıbrıscık ismi böylesine bir başarı ile de anılmış olur.