BEN DİYEYİM ‘TEHDİT', SİZ DEYİN ‘GÖZDAĞI'

BEN DİYEYİM ‘TEHDİT', SİZ DEYİN ‘GÖZDAĞI'
13 Aralık 2022

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu gazetecilerinden Bülent Velioğlu ve Serap Varlık'la röportaj yapmış. Aday adaylarının çokluğu bakımından CHP’nin Bolu’da altın dönemini yaşadığını söyleyen Özcan, bu durumdan kendisine pay çıkararak “Ben öyle güçlü bir figürmüşüm ki sol şeridi uzun süre kapalı tutmuşum, ben çekilince çok kişi niyetlenmiş” demiş.

Röportaj da Özcan’ın kendisini buğday ambarında sanması bu şekilde devam ediyor. Bolu Barosu’nda ve Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nde desteklediği isimlerin kaybetmesi ile hezimete uğrayan Özcan, CHP’de ve Bolu’da kan kaybettiğini görmesine rağmen atıp tutmaya devam etmiş.

Hala beklenen çoğu ismin aday adaylığını açıklamadığını söyleyen Özcan, bu isimlerden birinin Rasim Özdemir olduğunu açıklamış. Özdemir’in aday adayı olacağı biliniyor. Ancak bunun Özdemir için ne denli doğru bir çıkış  olup olmadığını hep birlikte göreceğiz. Özdemir’in Özcan’ın gölgesinde ikinci bir Barış Yarkadaş vakası olacağı kaçınılmaz bir gerçek gibi görünüyor. Özcan’ın desteklediği her kişi ya da kesimin kaybetmesinin Özcan’a duyulan güvenin sarsıldığını göstermesi bir yana belediyeden aday olacakların belediye bütçesiyle seçim çalışmalarını yapmaları da halkın dikkatinden kaçmıyor. Özcan buna göz yumarken vatandaşın ise bu durum gözünden kaçmıyor.

Röportajın can alıcı kısmı, buram buram Özcan’ın partiyi parmağında oynattığı günlerin özlemi ile ‘tavsiye’ adı altında verdiği gözdağı cümleleriyle sürüyor.

Belediye Meclis üyelerinden bu kadar aday adayı çıkmasının aslında hoşuna gittiğini söyleyen Özcan’ın belediye başkanlığında aradığını bulamamasından sonra 1 yıllığına da olsa partiden ihracı ve ardı ardına gözden düşmesine neden olan söz ve davranışlarda bulunması şimdilerde  aday coşkusuna ortak olamamasına neden oluyor. Kendisini hala CHP'nin gözbebeği zanneden Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlendiğini gördüğünü söyleyerek bu gücü kendisinin kaybettiğini saklamaya çalışarak, kaybettiklerini geri almaya ya da hala eski etkisinin partide devam ettiğini göstermeye çalışıyor. Öte yandan vatandaşa bu izlenimi vermeye çalışan Özcan, partiye de ufak bir ikazda bulunuyor. “Parti fikrimi sorarsa önerim şu olacak ya o seçimi yapın ya da Bolu’da ciddi bir anket yapın. Hiç isim sormadan bir, isim sorarak iki, en doğru yöntemi bulacaksınız” diyerek partinin dizginlerini eskiden elinde tuttuğu gibi şimdi de etkin olmaya çalışan Özcan, “Korkum ne, çok aday adayı var içlerinden birisi çok çok öne çıkamazsa yukarısı tepeden inme başka bir şehirden birini getirip buraya koyabilir kaygım var. Bana fikrimi sorarlarsa kişi olarak fikrimi söylemeyeceğim, yöntem olarak fikrimi söyleyeceğim” sözleri ile de hem partisine hem CHP seçmenine aslında gözdağı veriyor. Sözleriyle yine eskiden olduğu gibi partiye yön vermeye çalışan Özcan, kendi desteklediği aday adayı ya adaylarının öne çıkması için bir nevî kulağa kar suyu kaçırıyor.

Tüm röportaj göz önüne alındığında Özcan’ın CHP’den ihraç edildiğini, artık eskisi gibi etkin, yetkin ve başarılı olmadığını unutup partisine ve vatandaşa adeta “Müdahil olmazsam” diyerek göz dağı verirken genel merkezden tepeden inme, başka bir şehirden birinin aday gösterileceğini söylemesi adeta tehdit gibi görünüyor. 

Sayın Özcan siz merak etmeyin CHP sizsiz de Bolu’da gayet iyi ve başarılı vekil adayları çıkarır. Siz, genel seçimlerden 1 yıl sonra yerel seçimlerde ne yapacağınızı düşünün. Ve dua edin de Alaaddin Yılmaz aday olmasın... 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.