Beyaz et sektörünün siyasî yüzü

Beyaz et sektörünün önde gelen isimlerinden AK Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy Bolu Milletvekili aday adayı oldu.

Beyaz et sektörünün siyasî yüzü
22 Mart 2023

Beyaz et sektörünün önde gelen isimlerinden AK Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy 14 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimlerde Bolu Milletvekili seçilebilmek için CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

Sektörde yaşanan ekonomik sıkıntıları dile getirdiği röportajında “Kan değişikliği gerekli. İnsanların bu değişikliğe sebep olmaları lazım ki Türkiye yenilensin. 22 senelik bir yönetim artık vereceği bir şeyi kalmamıştır. Kaldıkları süre içerisinde eşine, dostuna, çevresine faydaları olacaktır” diyen AK Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy, CHP'den aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Aksoy, “Ölmedik ama çok ağır yaralar aldık” diyerek beyaz et sektörünün durumunun çok kötü olduğunu söyledi ve milletvekili seçilmesi halinde sektördeki sıkıntıların çözümü için çalışacağını kaydetti.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.