Bolu İl Başkanı Güneç açıkladı

Gelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç, CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu'nun mitinginde uğradığı koruma şokunun aslını anlattı. Güneç, basında konuya ilişkin yer alan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Bolu İl Başkanı Güneç açıkladı
11 Mayıs 2023

Gelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç, CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinginin olduğu gün yaşanan tatsız olayın aslını açıkladı.

Güneç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bolu Basınında bazı yayın organları benim hakkımda (CHP genel başkanı korumaları  Gelecek Partisi Bolu İ başkanına saygısızlık ve tartakladılar yok beni otobüse almak istememiş otobüse binme konusu bile yok  vb...) Bolu halkına  yanlış haber yapmaları kabul edilemez. Çünkü bu haber anlayışı maalesef gerçeklerden uzak kalmaktadır.

Gelecek Partisi Bolu İl ve  İlçe Teşkilatlarımızla, her gün, her saat, 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için, Millet İttifakı içeresinde başarılı bir şekilde, halkımızın güven ve takdirini kazanarak, hedefe kilitlenmiş olarak çalışmaktayız.

Bugün, 09 Mayıs 2023 tarihinde de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu miting yapmak üzere Bolu'da karşıladık ve ağırladık. Sayın Kılıçdaroğlu'nun mitingi ile Bolu ilk defa, bir siyasi liderin, görebileceği en büyük, en görkemli ve en heyecanlı bir mitingi Siyasi Ortaklarımızla gerçekleştirmiş olduk.

Miting sonrası otobüsüne binmek üzere hareket eden Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte, Altılı Masanın İl Başkanları olarak bir fotoğraf karesinde bulunmak istediğimizi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek bildirmek istedim. Ancak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kalabalığın etkisi ile sesimi duymadı. Cumhurbaşkanı Adayımızın güvenliğinden sorumlu arkadaşlar yaklaşmak istediğim Kemal Bey'e koruma amaçlı olarak bana engel olmak istediler. Güvenlikten sorumlu arkadaş kolunu kaldırarak vatandaşlara ve bana müdahele etti, ben de ister istemez yaklaşabilmek için kolumu kaldırarak güvenliğe müdalehe etmek zorunda kaldım. Sonrasında orada bir anda arzu edilmeyen itişme ve tatsızlık oldu.

Bu olayı, Kemal Kılıçdaroğlu otobüse bindikten sonra duymuş olacak ki, beni otobüse davet etti. Bende otobüse gittim içerde Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Ekrem İmamoğlu  yaşanılan tatsız davranışın etkisinden dolayı şahsıma özürlerini ifade ederek, hem benden hem de bulunduğum yerde temsil ettiğim Genel Başkanımız Sayın Davutoğlu'ndan ve Partimizden özür dileyerek, üzüntülerini dile getirdiler. Ben de kendilerine, yaşanmaması gereken bu davranışın hoş bir durum olmadığını, sonuçta Genel Başkanımızı ve Partimizi temsil ediyor olmamdan dolayı yaşananlardan üzüldüğümü belirttim. Ortak Tek gayemiz Vatan, Millet, Bayrak ve demokrasi olduğunu ve ülkemizi ucube sistem kurtarabilmek ve Ülkemizi millet ittifakı olarak beraber yöneteceğimizi karşılıklı konuşarak konuyu kapattık.

Biz Millet İttifakı Bolu İl Başkanları olarak birlikte dayanışma içinde hareket etmekten ve çalışmaktan dolayı, azimliyiz. Bizi kimse de yıldıramaz.  Millet İttifakı olarak, her daim çalışarak ve kazanarak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13. Cumhurbaşkanı ve Liderimiz, Hocamız, Başbakanımız, Genel Başkanımız Sn Ahmet Davutoğlu da Cumhurbaşkan Yardimcisi olacak inşallah göreceğiz ve başaracağız.

 20 Yılı aşkın siyasi yaşamımda ilk defa böyle bir hadise yaşayarak, fütursuzca haberleştirilmesi maalesef gerçeği yansıtmamıştır. Bolu, kamu oyununa gerçekleri anlatmak, biz siyasetçilerin boynunun borcudur. Halkımıza gerçekleri doğru bir şekilde anlatmalıyız.. Bu her kesim açısından da böyle olmalıdir. Bolu Halkının Millet İttifakına tam destek vermiştir. Bu iş tamamdır"                

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.