BOLU ONU YARDIMSEVERLİĞİ İLE TANIYOR

BOLU ONU YARDIMSEVERLİĞİ İLE TANIYOR
19 Mart 2023

Türkiye, tarihinin en önemli seçimlerinden birine hazırlanırken gündem birden deprem oldu. Önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 11 ilde meydana gelen depremlerin acısıyla yasa giren ülkemiz ardı ardına deprem sarsıntılarıyla yüzleşmeye başladı. Kuzeyden, güneyden, doğu ve batıdan deprem ablukasında olan yurdumuzun en güvenli şehirleri başta Konya ve bir kaç il olarak gösterilirken, sanki Yaradan “Konya da benim mülküm” dercesine orayı da salladı ve kaçacak hiçbir yer olmadığını adeta gözler önüne serdi. Biz kaçacak bir yer yok diye düşünürken, bazı müteahhitler çoktan havaalanlarında soluğu almıştı bile.

Bolu’da da zaten yıllardır Kuzey Anadolu fay hattı korkusu yaşanırken, Güneydoğu’da meydana gelen depremlerin ardından şehrimizin de sallanmaya başlamasıyla seçim hazırlığı yapılmaya başlanan Bolu’da yeniden deprem gündeme oturdu.

Yıllardır Bolu’da her yüreğe dokunan, mutlaka herkesin işinin bir şekilde düşüp, yardımını aldığı, hiç olmazssa tüm samimiyeti ve içtenliğiyle gidip çayını içip derdini anlatabildiği Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan da aday adaylığı açıklamasını yapacağı gün ve saatte bu sallantılardan nasibini alarak basın toplantısını ertelemek zorunda kaldı.

Az değil, 30 yıl önce Seben Belediyesi’nde başladığı görevine 2003’te Alaaddin Yılmaz ile birlikte Bolu Belediyesi’nin çeşitli kademelerinde devam eden ve bu zaman içerisinde yardımseverliği ve içtenliği ile Boluluların gönlünde taht kurmayı başaran İsa Özcan 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde milletvekili olabilmek için AK Parti’den aday adayı olarak yola çıktı. 

Özcan’ı Bolulular kimseyi boş çevirmemesi ve mutlaka sorunlarını çözmesiyle tanıyor. Özellikle pandemi döneminde toplanan yardımlar ve kolilerin her ne kadar dağıtımını başkası yaparak seçimlere yatırım olarak kullansa da o yardımların toplanmasında İsa Özcan’ın emeği olduğunu Bolulular gayet iyi biliyor. Bolu eski Valisi’nin dahi pandemide toplanan aynî ve nakdî yardımları nasıl bu kadar kısa sürede ve başarı ile topladığını sorduğu İsa Özcan’a sunulan teşekkür, onun annesinin bakımı sırasında kendisine motivasyon olarak dönmüş.

İşinde kazandığı takdir ve Boluluların sevgisi o zorlu döneminde Özcan’a adeta enerji vermiş. Belediye’den ailevi nedenlerle istifa eden Özcan 1 yıldır hayırlı bir evlat olarak da annesini gözünün önünden ayırmayıp hastalık sürecinde tedavinin birebir takipçisi olmuş. 1 yıl annesine bilfiil bakan ve yanından ayrılmayan Özcan aday olması yönünde gelen baskıları daha fazla geri çevirmeyerek aday adaylığı sürecine girmiş. Ancak Bolu’da son yaşanan sallantıların bu açıklamayı yapacağı ana denk gelmesi açıklamanın da ertelenmesine neden oldu. “İnsanlar çoluk çocuğunun güvende olup olmadığına bakmaya giderken bizim aday adaylığı açıklaması yapmamız doğru olmaz. Sağ olalım, salim olalım ülkemiz ve Bolumuz huzur içinde olsun biz elbet açıklamamızıı yaparız. Bolu halkı bizi zaten tanır bilir. Bolululara ve kendime güvenmesem milletvekili olma düşüncem olmazdı. Ben bu yolda önce aday olarak gösterileceğime ve sonra partimi ve kendimi en iyi şekilde temsil ederek, Bolu’ya ve hemşerilerime en iyi hizmetleri daha iddialı şekilde getireceğime eminim. Bugüne kadar Bolulu hemşerilerim tüm samimiyetimi gördü, onlar için her zaman elimi taşın altına koydum. Bundan sonra da AK Parti’nin gücünü arkama alarak daha kaliteli hizmetleri Bolu’ya getireceğime inanıyorum. İnşallah önce aday olurum sonra da en iyi şekilde hemşerilerimi ve Bolumuzu Ankara’da da temsil ederim” diyen İsa Özcan, şuana kadar sorun çözmedeki başarısını Ankara’ya taşıyacağını belirtti. Belediye’de görev yaptığı yıllar boyunca vatandaşların siyasi düşüncelerine bakmadan herkese eşit muamele ile yaklaşan ve problemlerini çözen Özcan, şimdi aday adaylığı sürecini tamamlayıp aday olmayı bekliyor. Her ne kadar yaptığı yardımları başkası seçim yatırımı olarak kullansa da o emeğin Özcan’a ait olduğunu bilen Bolulular, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyen Özcan’ı bakalım kendilerine vekil olarak seçebilecek mi, ne dersiniz?

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.