Bolu SGK'da sistemler çöktü

Bolu'da EYT'liler Sosyal Güvenlik Kurumu önünde uzun kuyruklar oluşturdu. SGK'nın bulunduğu binanın önünden caddeye kadar uzanan kuyruk sonrası yoğunluk nedeniyle sistem çöktü.

Bolu SGK'da sistemler çöktü
29 Aralık 2022

İNTERBOLU HABER MERKEZİ

Bolu'da Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünden caddeye kadar uzun kuyruklar oluşturdu.

Bolu'da EYT başvurusu yapmak için Karaçayır'da bulunan SGK'ya gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. 

Yapılan EYT düzenlemesi sonrası Bolu merkezde bulunan vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren SGK önünde sıraya girdi. SGK'da yoğunluk nedeniyle sistemler çökerken borçlanma ve emeklilik işlemlerinin internet üzerinden gerçekleştirilebildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam EYT'de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını belirtti. Düzenlemede SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmayacak ve bu şartları sağlayan herkes emeklilik hakkından faydalanabilecek. Habere milyonlarca insan sevinirken Bolu'da da sabahın erken saatlerinde vatandaşlar prim günlerini hesaplatmak için SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Karaçayır'da bulunan SGK önünde oluşan EYT kuyruğu sonrası yoğunluk nedeniyle sistemler çöktü.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.