25 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 162.231
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 161
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.678
Sağlık

Bolu’da 2. korona alarmı!

Ülke genelindeki korona artışının yüzde 40’ı İstanbul’da görülürken, Bolu’da da kovit-19 vakalarında adeta patlama yaşanıyor. İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinin tamamı covit hastalarıyla dolarken, Merkez Ünite’nin Dahiliye Servisi’nin..

Bolu’da 2. korona alarmı!
mntyapi banner

Ülke genelindeki korona artışının yüzde 40’ı İstanbul’da görülürken, Bolu’da da kovit-19 vakalarında adeta patlama yaşanıyor. İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinin tamamı covit hastalarıyla dolarken, Merkez Ünite’nin Dahiliye Servisi’nin de kovit servisine dönüştürülmesi planlanıyor.

Tüm yurtta artan kovit vakaları endişe yaratırken Bolu’da koronavirüs ikinci kez pik yaptı. Devlet Hastanesi’nin Covit servislerinin dolduğu öğrenilirken hastanenin Merkez Ünitesi’ne de yeni covit servisi açılmasının planlandığı belirtildi.

İstanbul’da insanların mümkünse hiç evden dışarıya çıkmamaları istenirken Bolu’da da artan vakalar karşısında hastanelerdeki kovit servisleri ve yoğun bakım sayıları arttırılıyor. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde hizmet veren 20 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi’nde şuana kadar 10 yatak aktif iken artan vakalar karşısında yoğun bakımın tamamının kovit hastalarına ayrıldığı ve tüm yatakların tamamının covit hastasıyla dolduğu öğrenildi.

Köroğlu Ünitesi’ndeki tüm yatakların ve yoğun bakımın dolması karşısında Devlet Hastanesi’nin Merkez Ünitesi’ndeki Dahiliye Servisi’ni kovit servisine dönüştürmeyi planlayan yetkililer, bu serviste 30 ilâ 40 kovit hastasını tedavi etmeyi hedefliyor.

Hızla artan vakalara karşı ise yetkililer vatandaşları maske-sosyal mesafe ve temizlik konularında daha hassas olmaya davet etti. Koronavirüsün şakası olmadığını belirten yetkililer vatandaşların kalabalık alanlarda yakın mesafede ve maskesiz kesinlikle bulunmamalarını istiyor.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL