"Bolu'da en az 1 milletvekili çıkaracağız"

Bolu'da aday adayı tanıtım toplantısında konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Evrim Rızvanoğlu ve Hüseyin Kaderoğlu seçimin ulusal barışın sembolü olduğunu söyleyerek, Bolu'da en az 1 milletvekili çıkaracaklarını belirtti. Rızvanoğlu, Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yaptığı görüşmeyi de değerlendirdi.

"Bolu'da en az 1 milletvekili çıkaracağız"
21 Mart 2023

Bolu DEVA Partisi İl Başkanlığı'ında yapılan basın toplantısında 14 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimlerde Bolu Milletvekili olmak için aday adayı olan Emine Davarcıoğlu, Reşat Ateş, Aydın Gülen'in tanıtımları yapıldı. Aday adayı tanıtım toplantısına DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Evrim Rızvanoğlu ve Hüseyin Kaderoğlu da katıldı. 

Partinin il başkanlığında tüm partililerin, il ve ilçe teşkilatlarının katıldığı toplantıda konuşan Bolu DEVA Partisi İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin kadrosunun seçimlerde Bolu'ya milletvekili kazandıracağını söyledi.

KILIÇDAROĞLU-HDP GÖRÜŞMESİ

Seçimlerde Bolu'da en az 1 milletvekili çıkaracaklarını söyleyen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcıları Evrim Rızvanoğlu ve Hüseyin Kaderoğlu seçim sürecini değerlendirdi. Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yaptığı görüşmeyi yorumlayan Rızvanoğlu, “HDP, Meclisimizde yasalara göre kurulmuş bir partidir. Bizim tabiki Meclis’te olan diğer partiler gibi kendileriyle de görüşmelerimiz oluyor. Sayın Kılıçdaroğlu da Meclis’te görüştü. Meclis'te görüşülen konular, sorunların TBMM çatısı altında çözüleceğinin de simgesidir. O yüzden bu süreçte Sayın Kılıçdaroğlu da herkesle olduğu gibi HDP ile de görüşecek. Ama tabiki de biz şunu söylüyoruz 6’lı masa olarak Sayın Babacan ve bizler her seferinde bunu söylüyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermelerini, destek olmalarını Türkiye’de kurulmuş tüm siyasi partilerden ve bu ülkenin her vatandaşından talep ve rica ediyoruz” dedi.

EN AZ 1 MİLLETVEKİLİ”

Kaderoğlu ise kadroya güvendiğini söyleyerek, “Bolu’dan DEVA Partisi en az 1 milletvekili çıkartacak. Buna inanıyoruz, yeter ki beraber hareket edelim bu güç birliğini elde edelim ve DEVA Partisi bugün de yarın da Bolu’ya ve Trkiye’ye damgasını vuracak. Bu kadro bunu yapar” diye konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.