BOLU'DA KORONADAN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?

Bolu Valisi Ahmet Ümit, basına yaptığı açıklamada Bolu'da şuana kadar koronavirüs covit-19 hastalığından ölenlerin sayısını açıkladı.

28 Temmuz 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Mart ayından bu yana koronavirüs covit-19 hastalığı nedeniyle Bolu’da kaç kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

VAKA VAR, HEPSİ KONTROL ALTINDA”

Vali Ümit, Bolu’da korona vakalarının görülmeye devam ettiğini belirterek, “Vakalar var ama hepsi kontrol altında bakanlığımızda bunları günlük olarak açıklamaya devam ediyor. Bize düşen bu virüse karşı kendimizi korumak ve başkalarında korunmasına yardımcı olmak. Yani kurallara uyaraktan hem kendimizi korumuş olacağız. Hem de başkalarında korunmasına katkı sağlamış olacağız. Türkiye genelinde alınan kurallar neticesinde hareket etmek durumundayız. O zamanlar iller arasında akışkanlık yoktu. Yani insanlar il sınırlarını terk edemiyordu” dedi.

KALABALIKTAN UZAK DURUN”

1 haziran’dan itibaren girilen normalleşme sürecinde insanlar arasındaki hareketliliğin arttığını söyleyen Ümit, “Şimdi 1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme süreci var. Yüzde 99 her şey normale döndü ama bunun özeti kontrollü sosyal hayat. Kontrollü sosyal hayat devam ediyor. Kısacası hayatımızı kontrol altında tutmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede maske, mesafe ve hijyen kurallarımdandın bahsediyoruz.  Mümkün olduğunca kalabalıklardan uzak durmamız gerekiyor. Yine mümkün olduğunca vatandaşlarımız zor durumda kalmadıkça mecbur olmadıkça evlerinden çıkmasından. Sağlığı evde tutmamız gerekiyor. Benim vatandaşlarımızdan isteğim bu güne kadar yaptıklarımızı sürdürelim devam ettirelim.

“REHAVETTEN UZAK TEDBİRLERLE DEVAM”

Ne zamana kadar bu problemi başımızdan atıncaya kadar sürdürelim.  Bakınız okullarımız boş kaldı, camilerimiz bir süre boş kaldı sokaklarımız boş kaldı. Bunu hiçbir insan istemiyor. Sebep ne sağlık, sağlık olmazsa olmaz şartımız. Sağlıklı olabilmemiz için hayatımız kontrol altında tutmaya devam edelim. Ama korkacak bir durum yok. Panik yok. Fakat rehavete de girmeye hakkımız yok. Rehavetten uzak tedbirlerle devam” diye konuştu.

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Vali Ümit, şuana kadar Bolu’da 8 kişinin koronadan hayatını kaybettiğini belirterek, “Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. Buradan hepsine rahmet diliyorum. Sayısal olarak 8’i buldu maalesef. Gerçi bunların iki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı ama bizde de elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var.  Zaten büyün çabamızda mümkün olduğunca bu vefatların önüne geçmek. Genç olsun çocuk olsun yaşlı olsun kurallara uymaya gayret edelim” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Abant (29 Temmuz 2020 - 05:49)
    Vaka sayısınıda Bi açıklasalar