25 Kasım 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 162.231
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.381
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 161
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 3.678
Ekonomi

Kullanılmayan köy okulu imalathaneye dönüşecek

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün sivil toplum kuruluşlarından aldığı destekle gerçekleştireceği proje ile köyde kullanılmayan ilkokulda yöresel ürünler üretilerek imalathaneye dönüştürülecek. Burada 6 adet sera yapımı, 1 lavanta bahçesi,..

Kullanılmayan köy okulu imalathaneye dönüşecek
mntyapi banner

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün sivil toplum kuruluşlarından aldığı destekle gerçekleştireceği proje ile köyde kullanılmayan ilkokulda yöresel ürünler üretilerek imalathaneye dönüştürülecek. Burada 6 adet sera yapımı, 1 lavanta bahçesi, kır lokantası ve kafeterya yapılarak projenin hayata geçirilmesi ile köyün yakınında bulunan Termal Tesisi müşterilerinin de yararlanacağı bir cazibe merkezi olması sağlanacak.

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün S.S. Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi MARKA’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programından 1 milyon 370 bin TL tutarlı, 1milyon 200 bin TL hibeli, Kadının Emeği Birliğin Temeli projesini hayata geçiriyor. Bolu’nun ikinci kadın kooperatifi olma özelliği taşıyan Kooperatif bütün ortakları ile büyük bir başarıya imza atıyor.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat, “İl Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımızın kadınların kooperatifleşmesinin desteklendiği; Ticaret Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile imzalanan ortak Protokol çerçevesinde ilimizde belli köylerde kadın kooperatifi kurulması çalışmaları yapılarak toplantılar ve eğitimler gerçekleştirilmiştir. 2020 yılı içerisinde Demirciler Köyü’ndeki kadınların kooperatif kurmaları İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan eğitimler ve yönlendirmeler sonucunda kuruluşunu gerçekleştirdikten hemen sonra MARKA projelerinden olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı için bir proje hazırlanarak gerekli müracaatlar yapılmıştır.

Kadının Emeği Birliğin Temeli Projesi Valiliğimiz öncülüğünde İl Müdürlüğümüzden başka Bolu İl Özel İdaresi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Sanayi ve Ticaret odası, Demirciler Köy Muhtarlığı da proje ortağı yapılarak kamu kurum ve kuruluşlarının desteği sağlanmıştır. Proje kapsamında köyde kullanılmayan ilkokulun yöresel ürünlerin üretileceği bir imalathaneye dönüştürülmesi, 6 adet sera yapımı, 1 lavanta bahçesi, kır lokantası ve kafeterya yapılması projelendirilmiştir. Projenin hayata geçirilmesi ile köyün yakınında bulunan Termal Tesisi müşterilerinin de yararlanacağı bir cazibe merkezi olması tasarlanmıştır” dedi.

akpilicreklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

karsupetrol

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL