Bolu'da SGK'ya kaç EYT'li başvurdu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT için yaş sınırı olmayacağını açıklamasının ardından Bolu SGK'da uzun kuyruklar oluşturan EYT'li vatandaşlar yasanın çıkmasını bekliyor. Bolu SGK'ya borçlanma ve emeklilik işlemleri nedeniyle 5 bin EYT'linin başvuru yaptığı öğrenildi.

Bolu'da SGK'ya kaç EYT'li başvurdu?
9 Ocak 2023

İNTERBOLU HABER MERKEZİ

Bolu'da EYT'liler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT için yaş sınırı olmayacağını açıklamasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde uzun kuyruklar oluştu. Aralık ayının 29'un bu yana SGK'da yoğun mesaiye neden olan 5 bin EYT'li vatandaşın borçlanma ve emeklilik işlemleri nedeniyle bizzat ve internet aracılığıyla başvuru yaptığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  EYT'de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını belirtmiş, vatandaşta sevince neden olmuştu. Düzenlemede SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmayacak ve bu şartları sağlayan herkes emeklilik hakkından faydalanabilecekti. 28 Aralık'ta bu açıklamayı yapan Erdoğan'ın sözleri ile yaşadıkları şehirlerin SGK'larına adeta akın eden vatandaşlar yaptıkları başvuru sonrası TBMM'den gelecek haberi beklemeye  başladı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.